site.ua
член клубу

Найперше – навряд чи можна зараз щось прогнозувати, зважаючи на політичний хаос, пандемію коронавірусу та війну. Але спробуємо хоча б провести мисленнєвий експеримент.

Отже, політичні дії наступних тижнів/місяців.

З мого погляду, немає оптимістичних сценаріїв. Їх ми втратили ще рік тому, обравши шлях експериментального аматорства в політиці замість досвіду та європейського шляху.

Будь-які сценарії можуть рухатися в плюс чи в мінус.

  • Карантин продовжується до кінця квітня, потім – ще на місяць. Під час цього будуть використовуватися тести, завезені з Китаю. Потрохи будуть виявлятися реальні хворі на коронавірус, ізолюватися. 25 березня відбудеться онлайн-засідання Тристоронньої контактної групи, де буде створено Консультативну раду, проте з застереженнями з української сторони через протести громадянського суспільства, що нівелює питання визнання ОРДЛО стороною війни. Далі продовжиться стояння на місці та/або крок вперед-назад. Тобто нічого принципово не зміниться.
  • Все те саме, тільки Консультативна рада створюється повноцінно. Визнається ОРДЛО, Росія усувається від участі у «громадянській війні». Фракція «Слуга народу» розпадається, більша частина утворює з ОПЗЖ коаліцію (також туди входять окремі депутати груп). Починаються вуличні маніфестації, які силовим методом припиняються у зв’язку із карантином. Україну намагаються повернути в російську орбіту, проте частина невдоволених починає сутички та збройні напади. Бажаний для РФ внутрішній конфлікт набирає обертів. Далі – постійний хаос з васальним керівництвом на чолі України. Варіант «зупинки» і вигнання Зеленського в Ростов я не бачу можливим через велику медійну підтримку, відповідно – потакання «миру» з боку населення. З усіх усюд будуть лунати фрази про правильний курс президента і про його патріотичність. Зрештою, останнє речення вже транслюється наближеними «експертами» та політтехнологами.
  • Під час карантину Аваков, що керує силовими структурами всередині України (це не тільки поліція), а також Нацкорпусом, що ніби-то представляє громадянське суспільство, затискає Зеленського і КО в кут, фактично узурпуючи владу. Оскільки влада Зеленського не монолітна, одна частина буде шукати захисту у ворожих Авакову олігархів, інша згодиться на співпрацю з ним, ще частина просто піде з політики, кинувши патрона. Як у такому випадку буде поводити себе Аваков – невідомо. Навряд чи він захоче ставати васалом Путіна, проте буде грати у свою окрему гру. Останнє він вміє найкраще. І, на відміну від Зеленського, точно вміє будувати стратегії – не даремно ж він з 2014 року залишається найсильнішим міністром при будь-якому уряді.
  • Найгірший варіант, як на мене. Карантин не продовжать після 3 квітня. Вірус буде поширюватися шаленими темпами в геометричній прогресії. Люди вмиратимуть через стан медицини, брак необхідної апаратури, місць у лікарнях, халатности самих хворих та частково – лікарів. Одночасно Єрмак все-таки погодить створення Консультативної ради, почнуться виступи незадоволених, незважаючи на вірус. Це також вплине на зростання кількости хворих. Під час хаосу в країні та пандемії Зеленський або втече або зречеться посади. Або ж фактично не буде виконувати своїх повноважень – на це кинуть Разумкова (якщо його до того часу ще не знімуть з голови ВР) або Єрмака (юридичні норми ЗЕвладі не писані). Через узаконення ОРДЛО з РФ почнуть знімати санкції (тим більше, зараз Європі кошти необхідні так само), що розв’яже тій руки на Донбасі. Зважаючи на кризу в Московії через низьку ціну на нафту, обвал рубля та той самий коронавірус, переможна війнонька – якраз на руку путіну. Далі майбутнє у тумані.

Це, звісно, загальний погляд на ситуацію. Більше художніх вимислів та фантастики. Хоча останнім часом я задумуюсь, чи фантастичні твори є настільки неймовірними.

---

Телеграм-канал https://t.me/kolybabloginfo

Блог https://mkolyba.wixsite.com/kolybablog

maksym.kolyba
Максим Колиба

Коментарі доступні тільки зареєстрованим користувачам

вхід / реєстрація

Рекомендації