Примусове виселення з квартири за борги по іпотеці – не той сценарій життя, про який мріють позичальники. Але навіть з цієї ситуації можна знайти вихід, якщо знати свої права і відстоювати їх.

Адже виселення за борги по іпотеці – це не спосіб покарання боржника, а інструмент захисту інтересів кредитора.

Поки ви залишаєтеся власником квартири, у вас є право нею користуватися. Тому кредитор не може виселити вас до моменту переоформлення заставленої нерухомості на іншу людину. Іноді банки маніпулюють фактами і стверджують, що ви повинні звільнити приміщення раніше через великий розмір боргу. 

А що робити, якщо банк дійсно зареєстрував нерухомість на себе або продав її? В такому випадку виселення боржників по іпотеці – справа часу. Але не поспішайте здаватися. Краще перевірити законність рішення про реєстрацію нерухомості на нового власника. Цілком можливо, що банк порушив закон в процесі перереєстрації.

Не всі знають, що банк повинен подбати про нове житло для боржника. Ця вимога передбачена в Житловому кодексі. Але проблема в тому, що сам механізм надання нового житла замість відібраного не прописаний в законі. Такий пробіл грає на руку боржникам. Адже суди відмовляються виселяти їх навіть за обґрунтованими вимогами нових власників житла.

Перед тим, як звернутися до суду з позовом про стягнення іпотеки, банк повинен виконати кілька дій. Тобто дотриматися досудової процедури. Якщо банк її проігнорував, стягнення житла буде визнано незаконним.

Досудова процедура полягає в тому, що іпотекодержатель зобов'язаний:

Р.С. Всі питання на https://dizha.info/ua