У 1578 році в селі вже існувала парафіяльна церква. Попередня дерев`яна будівля на дубових стендарах походила з 1766 року. Дерев`яна дзвіниця була старіша, з 1720 року.Існуюча дерев`яна церква збудована у 1870 році майстром Гериновичем. У 1887 році старанням о. К. Сілецького вимуровано нову стінну дзвіницю і закуплено для неї нові дзвони. 27 серпня 1891 року цей священик разом із о. Єремією Ломницьким заснував у Жужелянах при церкві перший дім Згромадження сестер служебниць Непорочної Діви Марії, а в с. Цеблів (де він також був парохом) — Згромадження сестер святого Йосифа Обручника Пречистої
Діви Марії. Крім того, о. Селецький відкрив першу в Галичині захоронку (дитячий садок).
Підтримайте проект своїми лайками, поширенням та благодійною грошовою підтримкою.
Дякуємо всім Вам за те що Ви з нами!
Нагадуємо, там де це можливо, по кліку дивимось великі картинки.
Фінансова допомога на підтримку нашого проекту: https://uaaheritage.blogspot.com/2022/07/blog-post_31.html
На початку XX століття під церкву підведено підмурівок. По другій світовій війні виселені у 1946 році українці, повернулися у 1952 році. Церква стояла зачиненою з 1952 до 1989 року, використовувалася на колгоспний склад.
Дерев`яна церква стоїть на південній околиці села, недалеко головної дороги. Будівля висока, дерев`яна, вкрита банями на восьмериках, завершених ліхтарями з маківками.
До бабинця з заходу прилягає присінок, до вівтаря з півдня — ризниця. На цвинтарі розташована каплиця Пр. Богородиці, збудована у 1892 році над могилою о. Кирила Сілецького, засновника згромадження монастиря сестер служебниць в Жужелі.
Без перебільшення церква вражає величезним розміром, але це зрозуміло, адже середнє за населенням село має одну церкву. До речі, сонячної погоди, церкву можна побачити за 3 км. звідси, з околиці м. Белз.
Усі основні об`єми витягнуті вгору. Завжди незвично сприймається зовнішнє облаштування храму, коли бані і їх восьмерики оббивають бляхою, а стіни зашальовують дошками.
Так виглядає, ніби церква не єдине ціле, а складена на дитячому конструкторі. Вікна і двері парафіяни вирішили аж занадто підкреслити коричнево-чорною фарбою. У північній частині церковного подвір`я розташована симпатична відкрита каплиця, у якій на постаменті стоїть фігура Пресвятої Богородиці.
У 2007 році до церкви Христового Воскресіння с. Жужелян під час пішої прощі зі Львова, організованої для молоді Згромадженням сестер служебниць, були урочисто внесені мощі блаженної Йосафати Гордашевської, які зберігаються там донині.
а так церква виглядала чуть раніше...
2012
Велика подяка Наталії Мельник за допомогу в підготовці та проведенні цієї зйомки.
Джерела:
http://decerkva.org.ua/zhuzheliany.html
https://map.ugcc.ua/view/102-tserkva-hrystovogo-voskresinnya-s-zhuzhelyany-lvivska-obl
https://cerkva.online/ru/item/2485-cerkva-voskresinnya-gospodnyogo-s-zuzelyani-lvivska-oblast
https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Жужеляни_(Церква_Воскресіння_Господнього.jpg
Княпаємо сюди ===> Посилання для надання фінансової допомоги на підтримку нашого проєкту: на експедиції і існування блогу та файлосховища.
ну як то так =))
P. S. A cup of hot, strong coffee won"t hurt with our project! Come on! It"s only a dollar!