Сьогодні ми розповімо про другу церкву в Старий Солі, вона теж дуже стара. Отже, церква Воскресіння Господнього. Знаходиться вона трошки далі при дорозі Старий Самбір-Хирів на колишньому Воскресенському передмісті...
Пройдемось трошки по історії...




Підтримайте проект своїми лайками, поширенням та благодійною грошовою підтримкою. 


Дякуємо всім Вам за те що Ви з нами!
Нагадуємо, там де це можливо, по кліку дивимось великі картинки.


Фінансова допомога на підтримку нашого проекту: https://uaaheritage.blogspot.com/2022/07/blog-post_31.html




 





Церква Воскресіння Господнього в Старій Солі постала, ймовірно, у XV столітті. Передміська церква Воскресіння Господнього згадана в люстрації Руського воєводства 1565-1566(?) років. Про дві передміські старосільські церкви йдеться і в податковому реєстрі 1589 року.






В 1669 році отримала привілей від польського короля Михайла.
На переконання історика Михайла Драгана, дерев'яна церква збудована в XVII ст., хоча деякі шематизми датують її 1460 роком. В кінці XVII століття біля західної стіни бабинця добудована дзвіниця.










Найдавніший опис церкви зберігся в інвентарі, укладеному 1832 року: «Ця церква з м'якого дерева збудована, з двома верхами. Довжини 8 сажнів, ширини 3,5 сажня. Дзвіниця на чотирьох стовпах приставлена до бабинця».










Під час боїв першої світової війни у 1914 році церква була пошкоджена — гарматним набоєм знесло частину стіни нави. Під час ремонту 1915 року цю частину зашили дошками. У 1945 році радянська влада закрила церкву.









Під час ремонтів 1955 та 1980 років поступово всі дахи та стіни надопасіння і піддашшя вкрили бляхою. Після відкриття церкви для богослужінь громада здійснила кілька ремонтів, а на початку 2000- років звела поруч муровану дзвіницю. До вівтаря після 1990 року добудована від півдня ризниця і паламарня.







Під час ремонту у 2006 році восьмерик нави обшальований вертикально пластиковою вагонкою, якою закриті вікна, що перетворило його на сліпий. Тоді ж стіни церкви обшальовані горизонтально каліброваними дошками у вигляді плениць, а піддашшя, дахи та намети вкриті металевою дахівкою. Всередині церкви стіни оббиті картоном і вкриті трафаретними розписами.








Дерев'яна, тризрубна, двоверха будівля, увінчана наметовими верхами на низьких восьмериках вівтаря і нави (останній стоїть на високому четвериковому зрубі стін надопасіння нави). Третій пірамідальний верх вкриває стовпову дзвіницю, що зрослася з церквою.


1930-ті. Драган М. Українські деревляні церкви.


1992. І. Синкальський


2006. Віктор Громик


2009. Роман Бречко


план

 


Джерела:

http://decerkva.org.ua/st-sil.html

https://www.pslava.info/StaraSilSmt_CerkVoskresinnja,212574.html

 

 

Якщо Ви маєте бажання, і найголовніше маєте на це можливість, то можете приєднатися до фінансування проєкту. Нам дуже приємна і дорога Ваша підтримка. 
 
 


Княпаємо сюди ===> Посилання для надання фінансової допомоги на підтримку нашого проєкту: на експедиції і існування блогу та файлосховища. 

 
Дякуємо всім не байдужим до нашої Архітектурної Спадщини і нашого проєкту «Українські Архітектурні Пам'ятки. Спадщина». 

 

 
Підписуйтесь на сторінки проєкту на: 
 
Patreon 
Twitter 
Telegram 
Instagram 
 
Технічні партнери проєкту:


найпрофесійніший сервіс з ремонту квадрокоптерів в Україні
 

 
 та
 
 


 

 
хмарне сховище для синхронізації файлів між комп'ютерами, мобільними пристроями та веб-аккаунтом, яке надає користувачам 1 ТБ для зберігання фото, музики, відео, різних файлів і документів.

 

 


ну як то так =))


P. S. A cup of hot, strong coffee won"t hurt with our project! Come on! It"s only a dollar! 


P R E S S ===>>> and support us!