Исторична справка з видання «Пам'ятники містобудування і архітектури УРСР. — К .: Будівельник, 1985»
ЗАМОК (РУЇНИ), XII в. У XVI-XVII ст. відігравав важливу оборонну роль. З початку XVIII століття поступово втратив своє військово-стратегічне значення, спорожнів і перетворився в руїни. У центрі вимощеного бруківкою подвір'я розташований донжон. Його стіни складені з бутового каменю на вапняному розчині із значним додаванням цем'янки. 




Підтримайте проект своїми лайками, поширенням та благодійною грошовою підтримкою. 


Дякуємо всім Вам за те що Ви з нами!
Нагадуємо, там де це можливо, по кліку дивимось великі картинки.


Фінансова допомога на підтримку нашого проекту: https://uaaheritage.blogspot.com/2022/07/blog-post_31.html













Лицьова поверхня стін виконана з рядів великих і дрібних каменів що чергуються між собою. Зовнішні кути укріплені тесанимі білокам'яними блоками. Донжон — прямокутна в плані, триярусна споруда, товщина стін 2,5-3 м. Вхід здійснювався на рівні другого ярусу по дерев'яних сходах, що прибирались в разі облоги. У першому ярусі, ймовірно, розташовувалися господарські та оборонні приміщення, житлові знаходилися вище. 












Перший ярус складається з двох приміщень, перекритих циліндричними склепіннями, і з'єднаний з другим ярусом білокам'яної гвинтовими сходами, що збереглася фрагментарно. Другий ярус складається з трьох приміщень; в одному з них перебували сходи, що ведуть на третій ярус. Перекриття між другим і третім ярусом плоске на дерев'яних балках. Стіни третього ярусу дійшли до нас фрагментарно.










Замок захищений двома оборонними лініями. Перша включала кам'яні стіни товщиною до 1 м, що оточували замковий двір, з чотирма вежами і подвійне кільце валів і ровів, що заповнювались водою. Друга оборонна лінія була дерев'яною. Разом з валами і ровами замок займає площу 240х210 м. 










В'їзд в замковий двір розташований в східній стіні вежі (чотирикутна зі зрізаними кутами в плані). У 1972 році була проведена перша черга консерваційних робіт. Пам'ятник є класичним зразком ранніх замкових споруд середньовіччя.
















 


360º панорами. Для перегляду в повноекранному режимі, з високою якістю, натискаємо на назву панорами англійською мовою в лівому верхньому куті та переходимо на сайт 360cities















 


попередні статті про замок тут:

Спадщина. Середнє. Замок. Частина 1. 2016.

Спадщина. Середнє. Замок. Частина 2. 2016.

 


Джерело: [Пам'ятники містобудування і архітектури УРСР. — К .: Будівельник, 1985 г., т. 2, с. 201 — 202

 


 

 
Якщо Ви маєте бажання, і найголовніше маєте на це можливість, то можете приєднатися до фінансування проекта. Нам дуже приємна і дорога Ваша підтримка. 
 
 


Княпаємо сюди ===> Посилання для надання фінансової допомоги на підтримку нашого проекту: на експедиції і існування блогу та файлосховища. 

 
Дякуємо всім не байдужим до нашої Архітектурної Спадщини і нашого проекту «Українські Архітектурні Пам'ятки. Спадщина». 

 

 
Підписуйтесь на сторінки проекту на: 
 
Patreon 
Twitter 
Telegram 
Instagram 
 
Технічні партнери проекту:


найпрофесійніший сервис з ремонту квадрокоптерів в Україні
 

 
 та
 
 


 

 
хмарне сховище для синхронізації файлів між комп'ютерами, мобільними пристроями та веб-аккаунтом, яке надає користувачам 1 ТБ для зберігання фото, музики, відео, різних файлів і документів.

 

 


ну як то так =))