Хоча палац на березі Серету і має ім'я Реєв, але народженням своїм він був зобов'язаний зовсім інший магнатської родини. Палац був побудований в 60-х роках XVIII століття на замовлення Людвіги Мнішек (1712 — 1785), яка за допомогою зв'язків свого впливового (на той момент вже покійного) чоловіка, засновника роду Потоцьких срібної Пиляви виклопотала у польського короля Августа III (1696 — 1763) новий привілей для міста в 1758 році. Від того палацу правда залишилися лише два флігелі, поставлені перпендикулярно до поздовжньої осі палацу і з'єднаних з ним дугоподібними галереями.

 


 


Підтримайте проект своїми лайками, поширенням та благодійною грошовою підтримкою.


 


Дякуємо всім Вам за те що Ви з нами!


Нагадуємо, там де це можливо, по кліку дивимось великі картинки.

 


Фінансова допомога на підтримку нашого проекту: https://uaaheritage.blogspot.com/2022/07/blog-post_31.html




паркова доріжка на гору до палацу


 


 


 


 


 


Основний корпус в середині XIX століття був повністю перебудований. У 1815 році маєток викупив австрійський барон (за іншими відомостями великий польський землевласник) Ян Конопка, який мріяв створити елітарну бальнеологічну лікарню на основі місцевих мінеральних вод. В середині XIX століття Ян Конопка почав зводити нову палацову будівлю в стилі ампір.

 


 


 


 


 


Побудована в стилі неокласицизму, центральна частина палацу підкреслена на головному фасаді ризалітом з чотирма дерев'яними скульптурами атлантів, піднятими на аркаду першого поверху. Будівля палацу розташовується в оточенні великого дендропарку (який славиться трьома двохсотлітніми ясенями), за проектом талановитого польського архітектора Августа Фредеріка Мошинського (1738 — 1817). З цього місця ландшафтний парк спускається до річки, а зліва розташовані руїни замку.

 


 


 


 


 


2010


 


 


 


Старі флігелі та палац формують широкий двір — курдонер. Від головного фасаду, пройшовшись по алеї, можна потрапити до Троїцького собору. Посеред дороги, в оточенні п'яти вікових кленів, знаходиться колодязь. У давні часи в палаці розташовувалися розкішні парадні зали, які прикрашали ампірні розписи на стелі та стінах, а сьогодні немає ніяких розписів, а все потиньковано і пофарбовано, загубивши колишню велич.

 


 


 


 


 


 


Центральна частина паркового фасаду прикрашена глухим пілястровим портиком коринфського ордера і панівним трикутним фронтоном з круглим слуховим вікном в центрі. Оформлення віконних прорізів цієї частини дзеркально повторює центральному фасаду.


Особливістю бічних дугоподібних галерей палацу є аркоподібне з боку курдонеру і прямокутне в парковій частині оформлення вікон, а так само секційне поділення пілястрами тосканського ордера міжвіконний простор.

 


 


Графиня Юзефа Рей біля палацу


 


 


 


 


Конопка мав задум влаштувати тут елітний курорт, заснований на сірководневих джерелах. Лікарні судилося проіснувати як елітарному закладу під чуйним керівництвом спадкоємців Конопки аж до 1914 року, коли конкуренція з боку аналогічних європейських і вітчизняних курортів, а потім розгорнуті на території Західної України бойові дії Першої світової війни поставили його за грань існування (в 1918 — 1920 магнатська резиденція була розграбована, праве крило спалено). Палац перетворився у звичайну резиденцію і залишався у володінні до початку Другої світової війни.

 


 


 


 


 


 


Ім'я останньої господині розкішних апартаментів на березі Серету палац має у своєму серці й понині. Юзефе Конопке в заміжжі Рей (- 1935) в післявоєнний період вдалося відновити колишню велич фамільного гнізда (про розкіш якого в народі ходили легенди), як і про сумну долю власниці — рано втративши чоловіка вона залишилася удвох з єдиною донькою, яка несподівано померла від нерозділеного любові. Відвідавши палац, можна почути історію про нещасливе кохання її дочки Марії, яка закохалася в багатого чоловіка, але не отримавши схвалення матері отруїлася. Деякі жителі розповідають, що і сьогодні вночі на сходах можна побачити силует дівчини =).

 


 


 


зайдемо всередину


 


 


Після смерті Юзефи упокоєної біля стін Троїцького костелу на фамільній ділянці поруч зі своїми близькими маєток з причини відсутності прямих спадкоємців виявився безхазяйним, що незабаром виправила радянська влада, яка вторглася на західноукраїнські землі в 1939 році.

 


 


 


 


 


 


Бальнеологічну лікарню тут таки відкрили. Бізнес-план реалізувати вдалося за радянської влади. У цей час у палаці Потоцьких влаштували обласну фізіотерапевтичну лікарню, яка є чинною і по сьогодні. Її статус не раз змінювався протягом цього часу: санаторій, обласна фізіотерапевтична, а пізніше бальнеологічна лікарня.

 


 


 


 


 


оранжерея...


 


Погляд на останок. Замок та палац за ним


 


Спадщина. Микулинці. Палац. 2018

Історія замка та експедиція 2016 року

Експедиція 2019 року — замок

Римо-католицька церква Пресвятої Трійці

 


Джерела:


http://haidamac.org.ua/2010/02/mykulyntsi-ru/    -  2010


http://castle-ua.com/ternopolskaya-oblast/64-dvorets-pototskikh


https://zabytki.in.ua/ru/1303/dvorets-v-mikulintsakh


http://ishchuk.net/Podorozhi/Ukraine/Ternopilska/Terebovlianski/Mykulynci/


https://castlesua.jimdo.com/тернопільська-область/микулинці-палац/


http://castles.com.ua/myk.html

 

 


Якщо Ви маєте бажання, і найголовніше маєте на це можливість, то можете приєднатися до фінансування проєкту. Нам дуже приємна і дорога Ваша підтримка.


Княпаємо сюди ===> Посилання для надання фінансової допомоги на підтримку нашого проєкту: на експедиції та існування блогу та файлосховища.

 
Дякуємо всім не байдужим до нашої Архітектурної Спадщини та нашого проєкту «Українські Архітектурні Пам'ятки. Спадщина».


Підписуйтесь на сторінки проєкту на:

 
Patreon
Twitter



Технічні партнери проєкту:


найпрофесійніший сервіс з ремонту квадрокоптерів та багато якого іншого обладнання в Україні

 


та


 

хмарне сховище для синхронізації файлів між комп'ютерами, мобільними пристроями та веб-аккаунтом, яке надає користувачам 1 ТБ для зберігання фото, музики, відео, різних файлів і документів.



 


ну як то, так =))

 




P. S. A cup of hot, strong coffee won"t hurt with our project! Come on! It"s only a dollar!

P R E S S ===>>> and support us!

 


P.S. ПРОЕКТ НЕ ЗАЙМАЄТЬСЯ ЗБОРОМ КОШТІВ І ПОЖЕРТВ НА РЕМОНТИ, РЕСТАВРАЦІЇ ТА РЕКОНСТРУКЦІЇ ОБ'ЄКТІВ АРХІТЕКТУРНОЇ СПАДЩИНИ, ПРО ЯКІ МИ РОЗПОВІДАЛИ ТА РОЗПОВІДАЄМО У СВОЇХ СТАТТЯХ.


Це є прерогативою місцевих органів, громад, громадських об'єднань чи благодійних фондів.