Лівчиці — велике село Жидачівського району (Львівська обл.), що знаходиться за декілька кілометрів від монастиря в Кохавино. Назва «Лівчиці (Ловчиці)» походить від слова «лови». У XVIII столітті Лівчиці належали Громницьким, пізніше родині Лосів. Приїхати сюди варто заради симпатичного палацу, зведеного у другій половині ХІХ століття. 




Підтримайте проект своїми лайками, поширенням та благодійною грошовою підтримкою. 


Дякуємо всім Вам за те що Ви з нами!
Нагадуємо, там де це можливо, по кліку дивимось великі картинки.


Фінансова допомога на підтримку нашого проекту: https://uaaheritage.blogspot.com/2022/07/blog-post_31.html













Споруда, спотворена пізнішими перебудовами, ховається в залишках парку. Ось тільки точний час побудови палацу і хто ж саме його збудував, залишається поки що загадкою. За різними даними це були Глуховецькі, Глуховські, Строжинські, Лосі.

Сьогодні в колишньому палаці діє інтернат для діточок зі зниженою інтелектуальною діяльністю, адаптивних навичок та недорозвиненням емоційно-вольової сфери.











За основною легендою, 1800 року француз, Броніслав, по прізвищу Лось полював у цих місцях разом зі своїми товаришами й заблудився, та натрапив на невеличку річку. Він сподобав собі цю місцевість і вирішив тут побудувати собі хату, почавши розчищати ділянки лісу під забудову вздовж  річки, яка дістала назву Бережниця. Майже за століття у селі було збудовано 80 хат.











Тепер, всі версії, щодо часу будівництва палацу і його власників.

Версія 1: Палац і парк на березі річки Бережниця збудували у 1850 році графи Глуховецькі.

Версія 2 (вікі): Палац було зведено у 1895 році графом Сторожинським (Стаженським (Starzeński)). Автором проекту був львівський архітектор Іван Долинський. Граф взяв собі на виховання хлопця Кароля Глуховського і залишив йому своє багатство. К. Глуховський володів маєтком до 1939 року. Йому належала вся земля. Майже все село працювало на графа.

Ну і версія 3 (від Пустиннікової Ірині), вже згадана раніше: Палац збудував близько 1870 року француз Броніслав Лось. 













Будували палац майстри спеціально привезені з Європи. Він являв собою казковий будинок, що мав два поверхи та підвальні приміщення. Всього в будинку було 48 кімнат. На бічному фронтоні герб власників палацу. Стріла з двома перемичками, і корона над нею — елементи герба Лис (Lis, Bzura), але обидва герби містять також невластиві один одному деталі. Навколо палацу був посаджений парк з алеями. Всі дерева і квіти були завезені із-за кордону. У парку був став, вода до якого поступала з річки через спеціально відведений канал. 



всередині, все що залишилося автентичним, це вхідні двері і сходи










У ставі плавали лебеді, розводилася риба. У парку збереглися різні види дерев: дуби, липи, різні види ясенів, кедри, сосни, ялини, тюльпанове дерево. Крім власне палацу, в склад садиби входив також флігель. В Першу світову війну обидві споруди були пограбовані. Відомо також, що до 1939 року парк був надзвичайно задбаним.






 


Джерела:

http://andy-travel.com.ua/livchici

https://www.castles.com.ua/lowczyce.html

https://audiovis.nac.gov.pl/search/

https://vmccaskey.livejournal.com/512054.html

https://neo7777vitaha.livejournal.com/53133.html

https://uk.wikipedia.org/wiki/Лівчиці_(Жидачівський_район)

 

 

Якщо Ви маєте бажання, і найголовніше маєте на це можливість, то можете приєднатися до фінансування проєкту. Нам дуже приємна і дорога Ваша підтримка. 
 
 


Княпаємо сюди ===> Посилання для надання фінансової допомоги на підтримку нашого проєкту: на експедиції та існування блогу та файлосховища. 

 
Дякуємо всім не байдужим до нашої Архітектурної Спадщини та нашого проєкту «Українські Архітектурні Пам'ятки. Спадщина». 

 

 
Підписуйтесь на сторінки проєкту на: 
 
Patreon 
Twitter 
Telegram 
Instagram 
 
Технічні партнери проєкту:


найпрофесійніший сервіс з ремонту квадрокоптерів в Україні
 

 
 та
 
 


 

 
хмарне сховище для синхронізації файлів між комп'ютерами, мобільними пристроями та веб-аккаунтом, яке надає користувачам 1 ТБ для зберігання фото, музики, відео, різних файлів і документів.

 

 


ну як то, так =))


P. S. A cup of hot, strong coffee won"t hurt with our project! Come on! It"s only a dollar! 


P R E S S ===>>> and support us!