Завдяки історії парафії Покрови Пр. Богородиці у сусідньому селі Баня-Лисовицька відомо, що дерев`яна церква в Лисовичах датована 1712 роком (дані з настінної охоронної таблиці).
Підтримайте проект своїми лайками, поширенням та благодійною грошовою підтримкою.
Дякуємо всім Вам за те що Ви з нами!
Нагадуємо, там де це можливо, по кліку дивимось великі картинки.
Фінансова допомога на підтримку нашого проекту: https://uaaheritage.blogspot.com/2022/07/blog-post_31.html
Правда, більш вірогідною датою зведення чинної дерев'яної церкви вважається 1755 рік. Кажуть, що дерево на будівництво церкви дала місцева поміщиця. Дзвіницю збудували надбрамною.
Під час ремонту 1975 року, знайшли Антимінс 1710 року, тому, можливо, що церква постала раніше або ж Антимінс походить з попередньої дерев'яної церкви.
На хвилинку зазирнем до нової, та перейдемо до старої церкви...
Очевидно, що після другої світової війни церква не була зачинена, адже у 1974 році протоієрей В. Путятицький прийняв чинну парафію у селі Лисовичі від свого попередника о. Петра Кишки. Протягом 1975-1978 років провели зовнішній і внутрішній ремонти церкви, під'єднали до неї електроенергію.
На початку 1990-х років на одвірках вхідних дверей до церкви було видно сильно пошкоджене зображення Юрія Змієборця. 22 січня 2012 року у селі святкували 300 років дерев'яній церкві.
Сьогодні її вважають найстарішою серед чинних(?) дерев'яних церков на Стрийщині (серед недієвих найстаріша у Стрілкові). З 2012 (або 2013 року) почали ремонт гонтової покрівлі. Церква в користуванні громади УГКЦ. Пам'ятка архітектури місцевого значення.
Розташована в південно-східній частині Лисович, на рівній ділянці, за 30 м на південь від мурованого храму св. Дмитрія. Стара церква тризрубна триверха, на дубових підвалинах.
кажуть — це портрет фундаторки храму...
Складається з ширшого квадратового зрубу нави та вужчих гранчастого вівтаря і майже квадратового бабинця. До нього з заходу прибудований рівноширокий присінок, а до вівтаря з півдня — ризниця. Церкву оточує піддашшя на випустах вінців зрубів.
Стіни будівлі шальовані вертикально дошками, у стінах нави влаштовані по два вертикальні бруси жорсткості. Всі три зруби завершують четверики з одним заломом, на які поставлені восьмерики (над навою більший) вкриті пірамідальними верхами, які вінчають маківки.
360º панорама. Для перегляду в повноекранному режимі, з високою якістю, натискаємо на назву панорами англійською мовою в лівому верхньому куті та переходимо на сайт 360cities
Бароковий арковий іконостас зберігся майже повністю. Дасть Бог, збережеться і творець цієї краси — наш упосліджений, але нескорений народ. Найприємніший факт — усі покриття дахів гонтові!
І трошки архівного з cerkva.org.ua та pslava.info...
Рисунок церкви і дзвіниці. Автор Карл Раабенгофер, 6 серпня 1918 року. з www.zbruc.eu
1937. З книги "Українські деревляні церкви" М. Драгана
\
План церкви, поч. 1990-х рр., з книжки "Дерев'яне церковне будівництво на Стрийщині", Роман Сулик
Фото церкви, очевидно, після 1990 року. З www.orthodox-lviv.narod.ru.
2013. Ще не всі дахи під новими гонтами. Фото Ігор Пунда.
2014, Ірина Кічатова.
Джерела:
http://decerkva.org.ua/lysovychi.html
https://www.pslava.info/LysovychiS_CerkBogojavlinnja,242782.html
https://parafia.org.ua/UCA/usi/halytska/lvivska-oblast/row5/bohoyavlenska-tserkva-tsentralna-hrupa-ta-dzvinytsya/
Княпаємо сюди ===> Посилання для надання фінансової допомоги на підтримку нашого проєкту: на експедиції та існування блогу та файлосховища.
ну як то, так =))
P. S. A cup of hot, strong coffee won"t hurt with our project! Come on! It"s only a dollar!