У 1808 році вийшов наказ Олександра I «О предоставлении имущественного вспомоществования и земельных наделов иностранным хлебопашцам в Новороссии», який розпочав другу хвилю колонізації німцями Північного Причорномор'я, Бессарабії та Криму). 




Підтримайте проект своїми лайками, поширенням та благодійною грошовою підтримкою. 


Дякуємо всім Вам за те що Ви з нами!
Нагадуємо, там де це можливо, по кліку дивимось великі картинки.


Фінансова допомога на підтримку нашого проекту: https://uaaheritage.blogspot.com/2022/07/blog-post_31.html





 












Свої поселення колоністи називали згідно із назвами місць, які вони покинули. На території сучасної Одеської області виникло два колоністських округи: Лібентальський і Кучурганський. Усі колонії розбудовувались за зразком традиційних німецьких сіл: в центрі — лютеранська або католицька церква, волосне правління, школа.












Кучурганський колоністський округ виник у 1808 році з шести колоній з адміністративним центром у поселенні Зельц (нім. Selz), тепер смт Лиманське. До округу входило шість колоній з католицьким віросповіданням. Адміністративний центр, а також німецька колонія Кандель (нім. Kandel, були засновані у той самий рік колоністами Ельзасу, більшість з яких були римо-католиками. У ті часи у Канделі (за радянських часів перейменовано на Рибальське, зараз об'єднане з Лиманським) мешкало майже 3 000 поселенців, діяло дві школи.












У 1892 році у Канделі було збудована католицький Храм Пресвятої Трійці. На відміну від Собору Успіння Пресвятої Богородиці у сусідньому Зельці, який був збудований із цегли, собор Пресвятої Трійці був збудований із найпоширенішого у Північному Причорномор'ї вапняку.
















Влітку і восени 1919 року, одеські німці-колоністі організували повстання проти продрозкладки та мобілізації до Червоної Армії. Після вступу на південь України військ Добровольчої армії Денікіна, німці утворили особливий колоністський батальйон, який значно послабив сили червоних.








Після поразки спротиву, собор був закритий разом із Собором Успіння Пресвятої Богородиці у сусідньому Зельці. Але його сучасний стан значно гірший. За радянських часів будівля використовувалася як зерносховище, але пізніше у будівлі відбулася сильна пожежа, яка його цілком знищила — дах провалився, залишилися лише стіни та колони. На час нашого відвідування собор використовується місцевим інтернатом як склад вугілля.























Джерела:

wikipedia.org

library.ndsu.edu



Якщо Ви маєте бажання, і найголовніше маєте на це можливість, то можете приєднатися до фінансування проєкту. Нам дуже приємна і дорога Ваша підтримка. 

 


Княпаємо сюди ===> Посилання для надання фінансової допомоги на підтримку нашого проєкту: на експедиції і існування блогу та файлосховища. 


Дякуємо всім не байдужим до нашої Архітектурної Спадщини і нашого проєкту "Українські Архітектурні Пам'ятки. Спадщина". 



Підписуйтесь на сторінки проєкту на: 

Patreon 
Twitter 
Telegram 
Instagram 

Технічні партнери проєкту:


найпрофесійніший сервіс з ремонту квадрокоптерів в Україні
 


 та

 


 


хмарне сховище для синхронізації файлів між комп'ютерами, мобільними пристроями та веб-аккаунтом, яке надає користувачам 1 ТБ для зберігання фото, музики, відео, різних файлів і документів.




ну як то так =))


P. S. A cup of hot, strong coffee won"t hurt with our project! Come on! It"s only a dollar! 


P R E S S ===>>> and support us!