Кременецький замок (укр. Кременецький замок) — фортифікаційна оборонна споруда в Кременці Тернопільської області.
Замок був побудований на крутій горі Бона (397 м над рівнем моря) з вапняку. Дитинець знаходився в західній, найнеприступнішій, частини замку. Гора була обнесена високою кам'яною стіною (в XIII столітті — дерев'яним частоколом). Підноситься над містом приблизно на 100 метрів.>




Підтримайте проект своїми лайками, поширенням та благодійною грошовою підтримкою. 


Дякуємо всім Вам за те що Ви з нами!
Нагадуємо, там де це можливо, по кліку дивимось великі картинки.


Фінансова допомога на підтримку нашого проекту: https://uaaheritage.blogspot.com/2022/07/blog-post_31.html




360º панорама. Для перегляду в повноекранному режимі, з високою якістю, натискаємо на значок Toggle Fullscreen англійською мовою, перший в правому верхньому куті












Кременецький замок був відомий як неприступна твердиня, яку свого часу безрезультатно намагалися завоювати:
- у 1226 — угорський король Андраш II Хрестоносець (угор. Jeruzsálemi II András / Endre, словацькою. Ondrej, хорв. Andrija II. Arpadović; ок. 1175 — 26 жовтень 1235) — король Угорщини з династії Арпадів, що правив з 7 травня 1205 по 21 вересня 1235 роки. Повний титул: Божою милістю король Угорщини, Далмації, Хорватії, Риму, Галичини і Лодомерії.
- у 1240-1241 — Батий, монгольський полководець і державний діяч, син Джучі, внук Чингісхана. Після смерті батька в 1227 році став правителем улусу Джучі (Золотої Орди), після смерті діда в тому ж році був визнаний старшим серед чингизидов другого покоління. Рішенням курултаю 1235 року Батию було доручено завоювання територій на північному заході, і той очолив похід проти половців, Волзької Булгарії, руських князівств, Польщі, Угорщини та Далмації.
- у 1255 — Куремса, Чингизид, беклярбек золотоординських правителів Бату і Берке. Третій син Орду, онук Джучі. У 1252-1254 провів похід на землі Південної Русі, які входили до складу Галицько-Волинського князівства, але зазнав поразки від Данила Романовича Галицького і його синів Льва і Шварна. У 1258 році був замінений темником Бурундаєм.












У 1261 році замок був знесений за наказом князя Василька на вимогу Бурундая, монгольського воєначальника з роду Кіят, темник Батия. Друг і соратник Субудай-багатура. Був одним з керівників західного походу монголів в 1236-1242 роках, пізніше був намісником в самій західній частині Золотої Орди.
Замок заново відбудували в XIV-XVI століттях литовські князі Любарт, Вітовт, Свидригайло.












У XVI столітті в замку було 2 мости і 3 вежі: "Надбрамна", "Черлена", "Над новим домом"; княжий палац, приміщення для гарнізону, гауптвахта, церква св. Михайла. У XVI столітті було розпочато будівництво колодязя, але воно не було закінчено. На стінах уздовж гори була стіна з бійницями для гармат. Природна неприступність, запаси зброї, пороху і води дозволяли захисникам замку довго тримати облогу.












В 1536 Кременецький замок перейшов до королеви Боні. Замок перебудували в ренесансному стилі і посилили його обороноздатність.
Після 6-тижневої облоги восени 1648 року замок завоювали козаки Максима Кривоноса. Убитих під час штурму, за легендою, поховали на П'ятницькому цвинтарі. Згодом замок втратив військове значення і його більше не відновлювали.







360º панорама. Для перегляду в повноекранному режимі, з високою якістю, натискаємо на значок Toggle Fullscreen англійською мовою, перший в правому верхньому куті




В даний час збереглися квадратна двоярусна надбрамна вежа, готична арка-заїзд і частково бічні оборонні стіни товщиною 2,3 м і висотою 8-12 м, а також "Вежа над новим домом".
На замку встановлено дві таблички: охоронна, як пам'ятника архітектури, і меморіальна, в честь битви з ордами Батия.
Гора, на вершині якої побудований замок, в давнину була безлесой (з гладкими схилами). Через це на горі відбувалися каменепади — камені, скочуючись з гори, пошкоджували будинку розташованого навколо гори селища. Згодом, щоб каменепадів не було, схили гори обсадили деревами, так що тепер схили гори покриті лісом.











Джерело:

https://ru.wikipedia.org/wiki/Кременецкий_замок



Попередні статті про Кременецький замок

2017 рік.  Кременець. Замок. Частина 1. Погляд з небес.
2017 рік.  Кременець. Замок. Частина 2. Погляд з землі.
2017 рік.  Старі фото та археологія.



 


Якщо Ви маєте бажання, і найголовніше маєте на це можливість, то можете приєднатися до фінансування проєкту. Нам дуже приємна і дорога Ваша підтримка. 

 


Княпаємо сюди ===> Посилання для надання фінансової допомоги на підтримку нашого проєкту: на експедиції і існування блогу та файлосховища. 


Дякуємо всім не байдужим до нашої Архітектурної Спадщини і нашого проєкту "Українські Архітектурні Пам'ятки. Спадщина". 



Підписуйтесь на сторінки проєкту на: 

Patreon 
Twitter 
Telegram 
Instagram 

Технічні партнери проєкту:


найпрофесійніший сервіс з ремонту квадрокоптерів в Україні
 


 та

 


 


хмарне сховище для синхронізації файлів між комп'ютерами, мобільними пристроями та веб-аккаунтом, яке надає користувачам 1 ТБ для зберігання фото, музики, відео, різних файлів і документів.




ну як то так =))