Проект «Українські Архітектурні Пам'ятки. Спадщина». Спадщина. Коропець. Палац Бадені. Частина 2.

1 лютого 2022 14:17
views 19
Likes 0
shares 0
comments 0
Підписуйтесь на наш Telegram telegram Підписатися

До цього часу дожили деякі елементи внутрішнього оздоблення палацу, але колишній овальний бальний зал, прикрашений панелями темного дуба, вже не має портретів польських королів, які переховували верхню частину стін в три ряди. Це були копії, виконані Марселем Машковським з відомих робіт Яна Матейка. Не дарма бальний зал називався також «королівським». Поруч з королівським залом розміщувалися їдальня, бібліотека і каплиця, яка мала вихід назовні. Поруч тягнулися житлові приміщення. 

нагадуємо, там де це можливо, по кліку дивимось великі картинки ...


зайдемо до палацу і пройдемо по доступних з центрального входу кімнатах першого поверху

підемо в праве крило

бальна «королівська» зала

Поки, з першим поверхом все, інші кімнати звідси не доступні, до них ми пройдемо через інший вхід. Повернемося до центральної зали і піднімемося на другий поверх

Більш скромний другий поверх складався виключно з житлових помещеній.Так як палац був завершений вже на початку ХХ ст., незадовго до Першої світової війни, більшість художніх колекцій родини Бадені залишалися в їхніх маєтках в Радехові та Буську. Так що в Коропці було зовсім небагато цінних старовинних меблів і картин. Тільки в бальному залі стояв різьблений стіл у стилі Людовика XVI з великою мармуровою стільницею, а в інших кімнатах тільки окремі речі, які не входили в якісь комплекти. Но все ж, в модринових шафах в Коропці зберігалася нехай і нова, але велика бібліотека.

бальна «королівська» зала з балкону

Палац Бадені був оточений парком, який існував ще з початку 19 століття, але при Станіславі Бадені був значно розширений. Над парковою композицією працював відомий ландшафтний архітектор Рерінг. Парк відрізнявся наявністю великих полян з групами дерев. Дві річки перетинали паркову зону, а їх береги з'єднувалися містками, пофарбованими в білий колір. За парком, в якому виростали дуби, клени, срібні тополі, липи, плакучі верби, доглядав штат з тридцяти садівників.

заглянемо на дах, який ремонтують

Протягом багатьох років в будівлі палацу розміщується обласний ліцей-інтернат. Звичайно ж, з часом палац втратив свою пишність, але все ж добре збереглися елементи оригінальної ліпнини. Також в досить доглянутому стані знаходиться парк.

розпечатуємо забиті цвяхами двері в праве крило та йдемо по ньому

сходи на перший поверх/лестница на первий этаж

Палац знаходиться в комунальній власності територіальних громад області. У 2011 році Тернопільська обласна рада прийняла участь в конкурсі Посольського фонду США по відновленню культурної спадщини. Але проект реставрації палацу не став переможцем і гранту не отримав. Тим часом аварійний стан палацу посилювався.

повернемося на раніше не доступну частину першого поверху


Далі ще буде...
Початок тут =====>>>>


Джерела/источники:
gazeta.zn.ua
castle-ua.com
uateka.com
castlesua.jimdo.com

 

 

Підписуйтесь на сторінки проекту на:

LiveJournal

Patreon
Twitter
Telegram
Instagram


ну як то так =))

 

 

Про проект «Українські Архітектурні Пам'ятки. Спадщина». 

facebooktelegramvibertwitter

Коментарі

Інші пости автора