Церква Воздвиження Чесного Хреста знаходиться в Добрівлянах на відстані 2.5 кілометрів від Стрия. Вона розташована в частині села, що умовно називається Кривуля (в цьому місці вулиця ніби «викривлюється»), де в давнину жила польська поміщиця.
Підтримайте проект своїми лайками, поширенням та благодійною грошовою підтримкою.
Дякуємо всім Вам за те що Ви з нами!
Нагадуємо, там де це можливо, по кліку дивимось великі картинки.
Фінансова допомога на підтримку нашого проекту: https://uaaheritage.blogspot.com/2022/07/blog-post_31.html
Жила вона самотньо і збудувала своїм коштом у затишному місці поблизу лісу невеличку церковку у 1629 році, де в молитвах прославляла ім'я Господнє і поклонялася Святому Хресту. І заповіла себе поховати поблизу цієї церкви, названої на честь Воздвиження Чесного Хреста. Що і було зроблено.
Через 102 роки в 1731 році, поміщицька родина церкву добудувала і вона в розмірі поглинула могилу поміщиці. Могила опинилась всередині церкви Воздвиження Чесного Хреста, яка і донині стоїть в Добрівлянах і є пам'яткою архітектури XVIII століття.
Ця старовинна будівля належить до рідкісного архаїчного типу сакральних безверхих двозрубних споруд, вона була зведена народними умільцями без використання металевих цвяхів.
Так сталось (чесно — не відгадували), ми попали до церкви в той самий єдиний день в році, коли тут правлять службу на храмове свято. Так склались шляхи та зірки — і ось ми тут і можемо зазирнути в середину, поки ще нема вірян та підключають світло. Тут доволі темно, світло з вікон не дає гарно розрізняти інтер'єрні деталі — виручає техніка і великий досвід фільмування у напівтемряві старих храмів.
З переказів старожилів відомо також про те, що в цій церкві колись стояло "Крісло Богдана Хмельницького" (на ньому був відповідний надпис, що свідчив про цю приналежність). В часи війни його було вивезено у Кавсько, а зараз це Крісло зберігається у Розвадові.
Комуністичний режим всюди в Україні мав ненависне ставлення до християнських святинь. І ця стара дерев'яна церква Воздвиження Чесного Хреста – історична пам'ятка – теж мала бути зруйнована в угоду радянським ідеологам.
Та завдяки втручанню мешканців Добрівлян, дерев'яний храм та дзвіниця були врятовані від варварів, хоча заходити всередину вірянам було заборонено – замок на дверях робив храм недоступним до 1988 року. В збережені та відновлювані храму та брала безпосередню участь родина нашої донаторки — Христинки Сахарової, яка й організувала нам можливість знімання в храмі, за що проект виражає Христині велику подяку, а Ви маєте можливість подивитись на інтер'єр церкви.
ймовірний вигляд ікон царських врат...
Церква пам'ятка архітектури національного значення, в користуванні громади УГКЦ. У 1990-х роках завершили зведення мурованого храму святих апостолів Петра і Павла, розпочате ще у 1937 році та з того часу в дерев'яному Воздвиженському храмі Богослужіння відбуваються лише на храмовий празник – 27 вересня".
360º панорама. Для перегляду в повноекранному режимі, з високою якістю, натискаємо на назву панорами англійською мовою в лівому верхньому куті та переходимо на сайт 360cities
Пам'ятка розташована в центрі села, за більш ніж 100 м на південний схід від мурованого храму, позаду забудови, в оточенні дерев. Невеликих розмірів двох дільна безверха будівля. Складається з вівтаря прямокутної форми та ширшої квадратової нави, яка прилягає з заходу. В північній стіні вівтаря і південній наві є додаткові входи. Церкву оточує опасання на дерев'яних профільованих стовпах.
А потім з'явилось світло... інтер'єри з іконами заграли новими барвами та було гріх не зафільмувати їх ще раз. Який з двох варіантів вийшов краще, залишимо на Ваш розсуд...
За повідомленням о. Володимира Галанчака (адміністратора місцевого храму) під час реставрації церкви з травня по вересень 2012 року, металеве покриття опасання замінили ґонтовим, провели організований водовідвід у вигляді дерев'яних жолобів.
Стіни під опасання складаються з відкритого зрубу, над опасання — шальовані вертикально дошками та лиштвами. Вівтар і наву вкривають стрімкі двосхилі причілкові дахи, покриті ґонтом, а посередині гребеня влаштований ліхтар з маківкою.
Дерева та дощик, що почав накрапати, не дали гарно відзняти церкву з неба, но трошки кадрів та панорама до вашої уваги...
360º панорама. Для перегляду в повноекранному режимі, з високою якістю, натискаємо на назву панорами англійською мовою в лівому верхньому куті та переходимо на сайт 360cities
У південно-західному кутку церковного подвір`я знаходиться дерев'яна одноярусна низька каркасна квадратна дзвіничка XVIII століття, вкрита пірамідальним верхом, яка також відновлена у 2012 році.
декілька кадрів з минулого...
1985
план церкви
2016
Новий храм св. ап. Петра і Павла цікавий своїми гарними мозаїками на вході.
Джерела:
http://decerkva.org.ua/dobrivliany_str.html
http://www.stryi-tur.info/marshruti/palomnickij/derevyana-cerkva-s-dobrivlyani/
https://www.pslava.info/DobrivljanyS_CerkVozdvyzhennja,242734.html
http://ua.trip-impressions.com/2016/02/dobrivlyany-stryi.html
Княпаємо сюди ===> Посилання для надання фінансової допомоги на підтримку нашого проєкту: на експедиції та існування блогу та файлосховища.
найпрофесійніший сервіс з ремонту квадрокоптерів та багато якого іншого обладнання в Україні
ну як то, так =))
P. S. A cup of hot, strong coffee won"t hurt with our project! Come on! It"s only a dollar!
P R E S S ===>>> and support us!
P.S. ПРОЕКТ НЕ ЗАЙМАЄТЬСЯ ЗБОРОМ КОШТІВ І ПОЖЕРТВ НА РЕМОНТИ, РЕСТАВРАЦІЇ ТА РЕКОНСТРУКЦІЇ ОБ'ЄКТІВ АРХІТЕКТУРНОЇ СПАДЩИНИ, ПРО ЯКІ МИ РОЗПОВІДАЛИ ТА РОЗПОВІДАЄМО У СВОЇХ СТАТТЯХ. Це є прерогативою місцевих органів, громад, громадських об'єднань чи благодійних фондів.