Попередня стаття про церкву тут ====>


Церква Вознесіння Господнього — культова споруда, діючий греко-католицький храм, розташований у місцевості Долішня Вигнанка у місті Чорткові Тернопільської області. Є витвором народної архітектури, унікальним зразком українського дерев'яного будівництва. Цей храм було споруджено без єдиного цвяха 1630 року.




Підтримайте проект своїми лайками, поширенням та благодійною грошовою підтримкою. 


Дякуємо всім Вам за те що Ви з нами!
Нагадуємо, там де це можливо, по кліку дивимось великі картинки.


Фінансова допомога на підтримку нашого проекту: https://uaaheritage.blogspot.com/2022/07/blog-post_31.html




 



Родина Потоцьких, окрім багатьох інших місць, займались розвитком Чорткова. Подільському генеральному старості, римо-католику Стефанові Потоцькому (1568—1631)[джерело?], дружиною якого була Марія Могилівна, православна за віросповіданням і кузина Митрополита Петра Могили, зобов'язана заснуванням дерев'яна пам'ятка храмової архітектури, розташована поруч з древнім замком. Церква, освячена на честь святого Миколая, закінчена 1630 року (за іншими відомостями 1613-й).




 


  P R E S S ===>>> and support us!
 


   


XVII століття через постійні набіги кримчаків, які 1640 року захопили місто, а також через зіткнення під час визвольної війни Богдана Хмельницького 1648—1655 років, Чортків став одним з оплотів повстанців. Після польсько-турецької війни 1672—1676 років місто на 10 років було окуповане османськими військами. Під час бойових дій церкву було повністю знищено.




Повторно споруду відбудовано 1717 року (згідно з іншими джерелами — 1738-го), тоді ініціаторами її відродження став чортківський цех кушнірів, який виступив одним із спонсорів будівництва. Побудована на колишньому місці церква на Нижній Вигнанці була освячена 4 липня на честь Вознесіння Господня. ХХ століття Вознесенську святиню було закрито, а 1946 року в її стінах остаточно припинилися богослужіння. Після здобуття незалежності держави, Українська греко-католицька церква отримала цю церкву 1990 року, з того часу храм є чинним і відноситься до Бучацької єпархії УГКЦ.




Частини тризрубної дерев'яної церковної будівлі довжиною 25 м з одним (бічні) і двома (середній) заламами верхніх ярусів при однаковій висоті мають різний периметр і завершення, згладжені за допомогою симетричною даху над бічними частинами. Вінчає конструкцію переважна висота зімкненої покрівлі центральній частині і три декоративних главки.




360º панорама. Для перегляду у весь екран, з високою якістю, натискаємо на назву панорами англійською мовою в лівому верхньому куті та переходимо на сайт 360cities для перегляду панорами в повноекранному режимі.

 


Попередня стаття про церкву тут ====>

 


Джерело:

https://uk.wikipedia.org/wiki/Церква_Вознесіння_Господнього_(Чортків)

 

 

Якщо Ви маєте бажання, і найголовніше маєте на це можливість, то можете приєднатися до фінансування проєкту. Нам дуже приємна і дорога Ваша підтримка. 
 
 


Княпаємо сюди ===> Посилання для надання фінансової допомоги на підтримку нашого проєкту: на експедиції і існування блогу та файлосховища. 

 
Дякуємо всім не байдужим до нашої Архітектурної Спадщини і нашого проєкту «Українські Архітектурні Пам'ятки. Спадщина». 

 

 
Підписуйтесь на сторінки проєкту на: 
 
Patreon 
Twitter 
Telegram 
Instagram 
 
Технічні партнери проєкту:


найпрофесійніший сервіс з ремонту квадрокоптерів в Україні
 

 
 та
 
 


 

 
хмарне сховище для синхронізації файлів між комп'ютерами, мобільними пристроями та веб-аккаунтом, яке надає користувачам 1 ТБ для зберігання фото, музики, відео, різних файлів і документів.

 

 


ну як то так =))

P. S. A cup of hot, strong coffee won"t hurt with our project! Come on! It"s only a dollar! 


P R E S S ===>>> and support us!