Попередню статтю дивимось тут ===>


Церква Успіння Пресвятої Богородиці — православний парафіяльний храм (ПЦУ) у місті Чортків Тернопільської області. Найдревніший храм Поділля, визначна пам'ятка архітектури XVI століття. Будувалася церква ремісниками міського братства з 1581 по 1584 рік. Одними з ініціаторів побудови церкви став кушнір Микола Драчук, а згодом — швець Гаврило Журавель. Храм зазнав чимало руйнувань під час набігів турків і татар, але щоразу був відбудований.




Підтримайте проект своїми лайками, поширенням та благодійною грошовою підтримкою. 


Дякуємо всім Вам за те що Ви з нами!
Нагадуємо, там де це можливо, по кліку дивимось великі картинки.


Фінансова допомога на підтримку нашого проекту: https://uaaheritage.blogspot.com/2022/07/blog-post_31.html







 






За часів радянської влади храм стояв пусткою. у 80-х роках ХХ століття за ініціативи громади міста та отців-настоятелів Івана Павлишина та Василя Сенчишина храм було відновлено. Саме у цей час на подвір'ї храму збудовано нову капличку, відремонтовано дах та хрести на церковних куполах. З 1995 року настоятелем цервки Успіння Пресвятої Богородиці є о. Мирон Карач. 28 серпня 2003 року духовний наставник разом із громадою відсвяткували 420 річчя з дня побудови храму. 15 грудня 2018 року храм і парафія перейшли до ПЦУ.








Це тридільна споруда із двоспадовим дахом. Храм було освячено 1583 року на свято Успіння Пресвятої Богородиці. Повністю храм відреставрували за часі незалежної України.Храм збудовано у класичному стилі: тридільний хатнього типу із двохпадовим дахом, з куполом та хрестом. Основні об'єми різно високі, покриті спільним ґонтовим дахом. В інтер'єрі церкви просторові об'ємі об'єднані. Низький бабинець має верхній ярус хорів, що виходить в наву фігурним вирізом.








Дзвіниця дерев'яна, має каркасну конструкцію, складається з трьох ярусів. Верхній ярус перекритий шатровим ґонтовим дахом. У роки незалежності дзвіницю було розібрано і відновлено практично з нуля. Церкву прикрашає іконостас, виготовлений в XVIII столітті. Найстаріша ікона церкви — Запрестольний образ Успіння Пресвятої Богородиці — вражає своєю витонченістю, красою, світлом та величчю.





360º панорама. Для перегляду у весь екран, з високою якістю, натискаємо на назву панорами англійською мовою в лівому верхньому куті та переходимо на сайт 360cities для перегляду панорами в повноекранному режимі.





360º панорама. Для перегляду у весь екран, з високою якістю, натискаємо на назву панорами англійською мовою в лівому верхньому куті та переходимо на сайт 360cities для перегляду панорами в повноекранному режимі.





 
про експедицію 2016 року дивимось тут ====>>>




Джерело:

https://uk.wikipedia.org/wiki/Церква_Успіння_Пресвятої_Богородиці_(Чортків)



P R E S S ===>>> and support us!
 



Якщо Ви маєте бажання, і найголовніше маєте на це можливість, то можете приєднатися до фінансування проєкту. Нам дуже приємна і дорога Ваша підтримка. 

 


Княпаємо сюди ===> Посилання для надання фінансової допомоги на підтримку нашого проєкту: на експедиції і існування блогу та файлосховища. 


Дякуємо всім не байдужим до нашої Архітектурної Спадщини і нашого проєкту "Українські Архітектурні Пам'ятки. Спадщина". 



Підписуйтесь на сторінки проєкту на: 

Patreon 
Twitter 
Telegram 
Instagram 

Технічні партнери проєкту:


найпрофесійніший сервіс з ремонту квадрокоптерів в Україні
 


 та

 


 


хмарне сховище для синхронізації файлів між комп'ютерами, мобільними пристроями та веб-аккаунтом, яке надає користувачам 1 ТБ для зберігання фото, музики, відео, різних файлів і документів.




ну як то так =))