У 1897 році в селі, на новому місці зведено нову церкву зі смерекового дерева, ймовірно, за проектом архітектора Василя Нагірного. Справа від входу в західній стіні присінка висить табличка: «Сей храм збудований 1897 року». Ікони для іконостаса для неї намалював маляр Антон Манастирський упродовж 1923-1933 років. Іконостас з кедрового дерева виставлено в 1912 році за о. Івана Созанського. Різьбив його Яким Долгий, золотив Іван Гонташевський.




Підтримайте проект своїми лайками, поширенням та благодійною грошовою підтримкою. 


Дякуємо всім Вам за те що Ви з нами!
Нагадуємо, там де це можливо, по кліку дивимось великі картинки.


Фінансова допомога на підтримку нашого проекту: https://uaaheritage.blogspot.com/2022/07/blog-post_31.html



























Церква помальована В. Загачевським у 1954 році за о. Івана Яськова. Наступне малювання відбулося в 1982 році при о. В. Дорошу. Художні роботи виконав С. І. Левицький за допомогою І. В. Ткачука, Я. М. Вальчишина, Р. І. Солтиса.






























Біля дерев'яної церкви завершено будівництво нового мурованого храму. В нього було перенесено відреставрований іконостас та ікони з дерев'яної церкви. Що чекає у зв'язку з цим стару церкву? Забуття? Склад релігійного інвентарю, як це часто буває з попередницями нових церков? Або все-таки продовження життя, в службах і молитвах, хай не частих і багатолюдних. Час покаже ... Поки до церкви несуть молитву — вона жива ...


























а так іконостас виглядав ще у старий церкві 14.08.2010


Також на стіні церкви поміщена інша пам'ятна таблиця: «Схилимо молитовно голови перед пам'яттю черченських священників: о. Івана Созанського (1866-1916) — організатора сільської Просвіти та будівничого храму Василя Великого; о. Юрія Будного (1909-1947) — загинув мученицькою смертю на каторзі; о. Івана Дідуха (1908-1961) — двічі відбував покарання у Сибіру, помер на рідній землі».

Церква в користуванні громади УГКЦ. 



Погляд на останок

 


Джерело:

http://decerkva.org.ua/fra/cherche_nova.html

 

 

Якщо Ви маєте бажання, і найголовніше маєте на це можливість, то можете приєднатися до фінансування проєкту. Нам дуже приємна і дорога Ваша підтримка. 
 
 


Княпаємо сюди ===> Посилання для надання фінансової допомоги на підтримку нашого проєкту: на експедиції та існування блогу та файлосховища. 

 
Дякуємо всім не байдужим до нашої Архітектурної Спадщини та нашого проєкту «Українські Архітектурні Пам'ятки. Спадщина». 

 

 
Підписуйтесь на сторінки проєкту на: 
 
Patreon 
Twitter 
Telegram 
Instagram 
 
Технічні партнери проєкту:


найпрофесійніший сервіс з ремонту квадрокоптерів в Україні
 

 
 та
 
 


 

 
хмарне сховище для синхронізації файлів між комп'ютерами, мобільними пристроями та веб-аккаунтом, яке надає користувачам 1 ТБ для зберігання фото, музики, відео, різних файлів і документів.

 

 


ну як то, так =))


P. S. A cup of hot, strong coffee won"t hurt with our project! Come on! It"s only a dollar! 


P R E S S ===>>> and support us!