В кінці XVI століття в Бродах вже існувала синагога, яка згоріла 1691 року під час пожежі в єврейському кварталі. У 1699 році єврейська громада містечка отримала привілей від Якуба Собеського й дозвіл на будівництво нової синагоги, яка була зведена на початку XVIII століття. У 1742 році ця молитовня була знищення пожежею. У том же 1742 році на місці, де була згоріла дерев'яна синагога, кутовий камінь під Велику кам'яну синагогу заклав рабин Іцхак Горовіц, син Якова Горовіца з Болехова. Відповідно до опису синагог золочівського округу 1826 року, в Бродах було вісім синагог, з них шість кам'яних і дві дерев'яні. Дві найбільші датувалися 1742 і 1766 роками. Сьогодні в Бродах збереглася будівля Великої синагоги та велике, добре збережене єврейське кладовище (найбільше зі збережених в Галичині).
2014
Підтримайте проект своїми лайками, поширенням та благодійною грошовою підтримкою.
Дякуємо всім Вам за те що Ви з нами!
Нагадуємо, там де це можливо, по кліку дивимось великі картинки.
Фінансова допомога на підтримку нашого проекту: https://uaaheritage.blogspot.com/2022/07/blog-post_31.html
Синагога побудована на кошти купця Якова Іцковича, сина Іцхака Круківера, в центрі міста на місці згорілої дерев'яної. Про початок будівництва в 1742 році свідчила напис на таблиці, вміщеній всередині молитовні. Дата закінчення будівництва невідома. Відомо лише, що в 1777 році австрійський уряд дав дозвіл на реставрацію даху синагоги.
5 травня 1859 року будівля черговий раз стала жертвою великої пожежі, під час якої згоріло майже все місто. При Великій синагозі в Бродах знаходилися бібліотека, шпиталь, лазня. Своїм монументальним силуетом синагога нагадувала львівську. Під час другої світової війни синагога зазнала значних пошкоджень. На сьогодні будівля напівзруйнована. Втрачені північна і південна синагогальні прибудови. У 1981 році місцева влада зробила спробу відреставрувати будівлю для подальшого пристосування під картинну галерею, однак через брак коштів роботи були припинені. У 1995 році через сильні снігопади завалився дах. Синагога побудована з цегли, базується на прямокутному плані з квадратним молитовним залом, традиційної орієнтації, основний обсяг — кубічної форми.
На жаль через сильно аварійного стану все вхідні отвори для доступу всередину замуровані та потрапити всередину не представляється можливим, крім як в складі команди аварійного обстеження ...
360º панорама. Для перегляду в повноекранному режимі, з високою якістю, натискаємо на значок Toggle Fullscreen англійською мовою, перший в правому верхньому куті
Завдяки пану Віталіюй Камозину ми можемо сьогодні зазирнути в середину руїни...
Джерело:
http://jukraine.org/lvovskaya-oblast/brody/
pslava.info
Виталий Камозин
Княпаємо сюди ===> Посилання для надання фінансової допомоги на підтримку нашого проєкту: на експедиції і існування блогу та файлосховища.
ну як то так =))
P. S. A cup of hot, strong coffee won"t hurt with our project! Come on! It"s only a dollar!