Борше́вичі — село в Україні, у Самбірському районі Львівської області. Вперше в документах церква згадується у податковому реєстрі 1517 року. 1590 року перемиський земський писар та королівський секретар Ян Ленчицький викупив парохії Библо та Боршевичі і ліквідувавши церкви, фундував латинський храм.




Підтримайте проект своїми лайками, поширенням та благодійною грошовою підтримкою. 


Дякуємо всім Вам за те що Ви з нами!
Нагадуємо, там де це можливо, по кліку дивимось великі картинки.


Фінансова допомога на підтримку нашого проекту: https://uaaheritage.blogspot.com/2022/07/blog-post_31.html





 
























Та невдовзі парохія відновила свою діяльність і громада звела нову церкву, яку згадує податковий реєстр 1628 року. На жаль, про саму споруду нічого не відомо. 1714 року в селі була збудована нова дерев'яна церква. Її опис зберігся в акті візитації 1749 року. Ця дерев'яна церква, означена в документі 1798 року як стара, перебудовувалася у 1819 році.






















Перед тим, 1818 року перенесли дзвіницю на інше місце і перебудували. У 1852 році зведено нову дерев'яну тридільну безверху церкву, увінчану на вищому двосхилому даху нави восьмибічною вежечкою з ліхтарем і маківкою. Неодноразово ремонтована впродовж ХІХ-ХХ століть. Зокрема, під час ремонту 1922 року стіни вкрив розписами та перемалював ікони іконостаса маляр Йосиф Ходочинський. Радянська влада зачинила церкву у 1961 році. Закритою вона стояла до 1989 року.
























Після її відкриття у 1989 році громада провела відновлювальні роботи. Стіни всередині церкви оббиті картоном, тому, що зараз з стінними розписами Ходочинського — не відомо. Церква знаходиться у горішній частині села, в кінці довгої вулиці, вище фельдшерського пункту (колишній буд. "Просвіти"), поблизу цвинтаря. 
























За конструкцією тризрубна, безверха. Вівтар, до якого від заходу прибудована ризниця, орієнтований на північний схід. Церква оточена піддашшям. Стіни підопасіння вертикально шальовані дошками, надопасіння — дошками з лиштвами. На гребені двосхилого даху нави влаштована восьмибічна вежа з ліхтарем та маківкою.






























На захід, на осі церкви, недалеко її входу, розташована квадратова стовпова одноярусна дзвіниця, вкрита пірамідальним наметом. Нижня частина, на висоту людського зросту, по периметру дзвіниці прикрита великим фартухом (до рівня дверей).


1992. Світлина І. Синкальського з книги Слободяна В. Церкви України: Перемиська єпархія.



Джерела:

http://decerkva.org.ua/borshevychi.html

https://www.pslava.info/BorshevychiS_CerkUspinnja,212635.html

http://wikimapia.org/25689819/uk/Церква-Успіння-Пресвятої-Богородиці



Якщо Ви маєте бажання, і найголовніше маєте на це можливість, то можете приєднатися до фінансування проєкту. Нам дуже приємна і дорога Ваша підтримка. 

 


Княпаємо сюди ===> Посилання для надання фінансової допомоги на підтримку нашого проєкту: на експедиції і існування блогу та файлосховища. 


Дякуємо всім не байдужим до нашої Архітектурної Спадщини і нашого проєкту "Українські Архітектурні Пам'ятки. Спадщина". 



Підписуйтесь на сторінки проєкту на: 

Patreon 
Twitter 
Telegram 
Instagram 

Технічні партнери проєкту:


найпрофесійніший сервіс з ремонту квадрокоптерів в Україні
 


 та

 


 


хмарне сховище для синхронізації файлів між комп'ютерами, мобільними пристроями та веб-аккаунтом, яке надає користувачам 1 ТБ для зберігання фото, музики, відео, різних файлів і документів.




ну як то так =))


P. S. A cup of hot, strong coffee won"t hurt with our project! Come on! It"s only a dollar! 


P R E S S ===>>> and support us!