Попередні публікації про Раковецький замок тут ====> та тут ===>.
Ця стаття побудована на старих архівних кадрах які опубліковані "Мандрівкою Старим Кордономом", а історична справка взята з статті на wikipedia. От же — поїхали...
Замок в Раковці був ведений галицьким підчашим Домініком Войцехом Бенявським (Беневським, Бенєвським) гербу Радван у середині XVII століття. Будівництво завершене в 1660 році.

1880

Дякуємо всім Вам за те що Ви з нами!
Нагадуємо, там де це можливо, по кліку дивимось великі картинки ...

Фінансова допомога на підтримку нашого проекту: 
https://m-a-d-m-a-x.livejournal.com/588508.html

 

1892

1938

У 1657 році замок (на той час ще недобудований) витримав облогу козаків. Через десятиліття, у 1667-му, твердиню (також безуспішно) намагались штурмувати татари. Проте туркам двічі (у 1672 та 1676 роках) вдавалося її захопити і зруйнувати. Поляки її відбили. Після відбудови Раковецький і сусідній Чернелицький замки[а] стали важливими форпостами Речі Посполитої у війнах короля Яна ІІІ Собєського проти турків, зокрема у волоських походах 1685—1691 років.

Наприкінці XVII століття там, де містився Раковецький замок, була переправа через Дністер, а в замку зберігалися запаси провіанту й амуніції. Саме тому цей важливий воєнно-стратегічний об'єкт ставав місцем військових сутичок.
В XVIII столітті замок втратив своє оборонне значення і слугував за житло. Під час боротьби барських конфедератів в 1769 році фортецю спалили російські війська. Замок більше не відновлювали. 

1840 року власник Раковця Дверницький організував на території замку поташеву фабрику, але й вона невдовзі згоріла. Наприкінці того ж століття власником руїн став Шмуль Баран. З часом місцеві жителі розібрали рештки оборонних мурів для власних будівельних потреб. За окремими свідченнями ще в 60-х роках ХХ століття були великі фрагменти оборонних мурів навколо збереженої східної башти. Образ із замкової каплиці зберігався у сільській церкві до Першої світової війни.

Замок мав форму неправильного чотирикутника з вежами на кутах. В'їзна брама була у північній вежі, яка мала два поверхи. По центру східної стіни була розміщена висока (на п'ять поверхів) вежа з бійницями. Вхід до підвалів був збоку від неї. Житлове приміщення прилягало до західної вежі. На другому поверсі були вікна. На 2017 рік збереглися лише невеликий фрагмент північно-західного муру і вежа у східному кутку.
В радянські часи вежа охоронялась як пам'ятка архітектури Української РСР (№ 1155).


Попередні публікації про Раковецький замок дивимось тут ====> та тут ===>.


Джерела:
https://www.facebook.com/old.border.mandrivka
https://uk.wikipedia.org/wiki/Раковецький_замок


Якщо Ви маєте бажання, і найголовніше маєте на це можливість, то можете приєднатися до фінансування проекта. Нам дуже приємна і дорога Ваша підтримка.  

Княпаємо сюди ===> Посилання для надання фінансової допомоги на підтримку нашого проекту: на експедиції і існування блогу та файлосховища.

Дякуємо всім не байдужим до нашої Архітектурної Спадщини і нашого проекту "Українські Архітектурні Пам'ятки. Спадщина".


Підписуйтесь на сторінки проекту на:

Patreon
Twitter
Telegram
Instagram

 


ну як то так =))