Початок тут

У 1786 році, за указом імператриці Катерини ІІ, Києво-Кирилівський чоловічий монастир припинив своє існування як упорядкована обитель, а всі будівлі, розташовані на території монастиря, з храмом св. Трійці, в ім'я якої в ХVІІ століття переосвятили Кирилівську церкву, перейшли у володіння Київського "Приказа Общественного Призрения" для влаштування в них благодійних та богоугодних установ. Згодом на території монастиря було організовано міську лікарню, а Кирилівський храм перетворили на лікарняну церкву.


Дякуємо всім Вам за те що Ви з нами!
Нагадуємо, там де це можливо, по кліку дивимось великі картинки ...

Фінансова допомога на підтримку нашого проекту: 
https://m-a-d-m-a-x.livejournal.com/588508.html

Наступні, незначні за обсягом ремонтні роботи, не внесли змін у зовнішній вигляд Кирилівського храму. Натомість в інтер'єрі церкви у 1860 р. під пізніми нашаруваннями тиньку та фарб  виявлено унікальні фрескові розписи ХІІ ст., які уперше відкрили та скопіювали наприкінці ХІХ ст.

У повоєнні роки в музеї проводилися значні архітектурно-археологічні дослідження та реставрації настінного живопису. Загалом на реставрацію комплексу було витрачено близько 10 мільйонів доларів. Упродовж багатьох років фахівці здійснюють ремонтно-реставраційні роботи, підтримуючи належний стан конструкції споруди. 

У 1990-х роках дах перекрито мідними пластинами, утеплено горище; а у 2006 р. навколо пам'ятки влаштовано довгоочікувану гідроізоляцію, проведено осушення стін від надлишкової вологи. Зовнішня поверхня стін регулярно тинькується та білиться. Виконано великий обсяг робіт з реставрації інтер'єру: відкриття й консервація фрескового живопису ХІІ ст., закріплення шарів тиньку та фарб, очищення живопису з-під забруднень тощо.

Досліджується гідрогеологічний, геодезичний стан Кирилівського пагорба. Ведуться спостереження за температурно-вологісним режимом будівлі, вивчається його вплив на стан живопису. У приміщенні церкви підтримуються необхідні мікрокліматичні умови. 

У 60-х роках ХХ ст. було знято різночасові нашарування підлоги, аби знизити її до аутентичного рівня ХІІ ст.; під підлогою археологи виявили та ретельно дослідили понад 20 поховань.
З 1995 р., залишаючись державним музеєм, Кирилівська церква стала пам'яткою сумісного використання — музеєм-церквою. На сьогоднішній день здійснюється зовнішній ремонт, який просився в останнє десятиліття.

Це офіційна версія з сайту заповідника Софія Київська до якої зараз відноситься Кирилівська церква. З неофіційними версіями та байками з балачками можно ознайомитись самостійно, в мережі доволі багато інформації…


Частина 1
Частина 3

панорами з середини церкви дивимось тут

погляд з небес на церкву тут


Джерело: https://st-sophia.org.ua/uk/muzeyi/kirilivska-tserkva/hisrori/


Якщо Ви маєте бажання, і найголовніше маєте на це можливість, то можете приєднатися до фінансування проекта. Нам дуже приємна і дорога Ваша підтримка.  

Княпаємо сюди ===> Посилання для надання фінансової допомоги на підтримку нашого проекту: на експедиції і існування блогу та файлосховища.

Дякуємо всім не байдужим до нашої Архітектурної Спадщини і нашого проекту "Українські Архітектурні Пам'ятки. Спадщина".


Підписуйтесь на сторінки проекту на:

Patreon
Twitter
Telegram
Instagram

 


ну як то так =))