Всім привіт! Я навчаюся на другому курсі. Цього року я вивчала такий предмет як «Цифрова економіка». Я хочу з вами поділитись тим, що мені найбільше сподобалось за цей курс. Даний допис буде розбитий на дві публікації. В першій я розповім, що мені сподобалось за цей курс, а в другій – спробую описати, як розвинена цифрова економіка в Україні.
Отже, в цій публікації я розповім, що мене зацікавило, поки я вивчала дану дисципліну. В мене є мета, щоб якомога більше людей зацікавилась цим питанням. Адже, якщо ми хочемо оцифрувати нашу країну, нам треба разом докладати зусилля, вникати в цю сферу і знати саму історію виникнення такого поняття як цифрова економіка.
Наше навчання почалось з вивчення, що таке є поняття «Цифрова економіка». На мою думку, більшість людей не цікавилось питанням, які саме стадії пройшла цифрова економіка, щоб вона була такою, яка є зараз.
Існує всього 4 Індустрії, як ви вже здогадались, Індустрія 1.0, Індустрія 2.0, Індустрія 3.0 та Індустрія 4.0.
Індустрія 1.0 зародилася наприкінці 18 століття. На цьому етапі відбувався перехід від ручної праці людини до механізованого виробництва. Наприклад, був створений ткацький верстат.
Індустрія 2.0 відбувалась на початку 20 століття. На цьому етапі спостерігався перехід до масового виробництва різних товарів. Наприклад, був розроблений конвеєр.
Індустрія 3.0 брала початок у 70-тих роках 20 століття. Тут спостерігалась автоматизація виробництва з використанням електроніки та інформаційних технологій. Наприклад, був створений логічний контролер.
І остання, Індустрія 4.0 – це сьогодення. Тут знаходяться всі ті здобутки людей, які зараз мають велике значення. Використання кібер-фізичних речей, Інтернет-речей, Інтернет-послуг та інші.
Я дізналась, що існує крива Гартнера, або так звана крива хайпа, яка показує, на якому етапі знаходиться та чи інша технологія. Кожна окрема технологія проходить певні єтапи. Існує 5 етапів. 1 запуск інновацій; 2 — пік завищених очікувань; 3 — розчарування; 4 — сприймання; 5 — продуктивність.
В цьому курсі ми дізнались, що собою являє криптовалюта та яка вона буває: Етеріум, XRP, Bitcoin Cash, Tether. Також усвідомили, що таке «Фінтех» та на які галузі він поділяється. Отже, існують такі галузі: кредитування, управління особистими фінансами, кібербезпека, інвестування, краудфандінг, регуляторні технології, штучний інтелект, необанки та криптовалюти. Також ми дізнались, що не всі фірми, підприємства та компанії є Фінтехом.