Час – головний людський ресурс, якого завжди не вистачає. Певно, багатьом хотілось би додати пару годин в добу, однак ніякий чарівник для цього вам не потрібен. А от чарівне слово – так! Запам`ятовуйте: вам допоможе тайм-менеджмент.

Що це слово означає?

Тайм-менеджмент (іншими словами – управління часом) – це такий раціональний спосіб розподілу часу, аби не лише встигати робити всі свої справи за день, а й приділяти час собі, своєму особистому життю та при цьому спати нормативну кількість годин.

Тайм-менеджмент – навичка, яку потрібно розвивати постійно. Кінцева ціль – ввести це поняття у звичку.

Одне слово – баланс. Тобто тайм-менеджмент надає можливість тримати усі сфери життя в рівновазі. Основна задача розподілити час так, аби не забути приділити години жодній складовій вашого життя: здоров`я, кар`єра, особисте життя, догляд за собою, — всі вони однаково важливі та мають бути присутні у вашому щоденному розкладі. Тайм-менеджмент це про work-life balance

Принципи:

На сьогоднішній день існує колосальна кількість літератури з теми тайм-менеджменту і в кожній книзі можна прочитати про абсолютно різні способи застосування цього поняття. Однак ми підготували базові, які стануть основою для вашого щоденного управління часом.

  1. Як не дивно, основне правило тайм-менеджменти – не поспішити. Думайте про те, що час є. Пам`ятайте, що крім особливо важливих щоденних справ, у вас завжди є час на відпочинок та ваші хобі. Маємо в запасі одну методику, яка може яскраво продемонструвати це.

Крок 1: Візьміть аркуш паперу, а ще краще зошит в клітинку.

Крок 2: Намалюйте таблицю з 7 колонок (тобто днів в тижні) та 16 рядків – години, відведені для ваших справ.

Крок 3: Розплануйте свій тиждень. Запишіть всі справи, яків маєте виконати. Нагадування: беремо до уваги всі сфери життя, а не лише роботу. Приміром, збираєтесь сходити з друзями на каву – пишіть.

Крок 4: Спостерігаємо вільні місця в таблиці, це ваш час на себе.

  1. Мотивація.

Неможливо щось робити просто так. Тож для початку потрібно розібратися в собі – яка ваша мета? Для чого тайм-менеджмент саме вам? Розібралися? Тоді йдемо далі і думаємо вже про те, що вам потрібно зробити.

Звісно, у вас не буде все йти 100% саме так, як записано у плані. Певно, рано чи пізно, знайдеться одна вкрай важлива і складна задача, яка ніяку не буде виходити у вас. В такому разі потрібно усвідомити для чого саме вам потрібне виконати це завдання та розписати його виконання покроково. Наприклад, не написати статтю, а віднайти джерела, в яких міститься інформація з теми, знайти експерта, який зможе дати свій коментар та відповісти на питання, що вам не зрозумілі, придумати хороший заголовок і вже потім написати та відредагувати матеріал.

  1. Планування.

Вимкніть всі гаджети та позбавтесь від усіх відволікаючих факторів. Вам потрібно бути зосередженими саме на плануванні вашого тижня. Спочатку в кожен день запишіть найважливіші справи, які займають чимало часу. Таких має вийти не більше 4. Потім вже вносимо всі інші, не забуваючи про здоров`я, догляд за собою та відпочинок.

  1. Принцип структурування

Ми вже писали про нього вище, але повторимо. Не робіть дуже важкі справи одразу, розділяйте їх на невеличкі кроки. Уявіть, що ви дитина, яка вчиться ходити. Не поспішайте, час є!

  1. Пріоритетність.

Є одна чудова методика – Smart-проєктування. Тобто ви повинні розписати свою ціль, використовуючи саму абревіатуру слова  "SMART":

Конкретна (Specific) – ціль має бути точно сформована, абстрактним поняттям тут не місце. Тобто ви повинні дійсно розуміти свою ціль;

Вимірювана (Measurable) – мають бути присутні полказники, які допоможуть вам зрозуміти, що цілі досягнуто. Це може бути оплата за роботу, визнання, покращення стану здоров`я, будь-що...;

Відведення адекватного часу для досягнення цілі (Attainable) — мета повинна відповідати реальному стану справ, тобто враховувати абсолютно усі чинники, які можуть вплинути на неї. Корисно використовувати такий метод оцінки, Aggressive: мета повинна бути амбітна, тобто положення після її досягнення має покращитися.;

Актуальна (Relevant) — відповідність наявним ресурсам та планам;

Обмеження у часі (Time-bound) – не забуваємо про старі-добрі дедлайни (кінцеві строки здачі), задача має мати обмеження у часі і тільки тоді буде досягнута.

  1. Передивіться свої звички

Існує теорія, що звичка формується протягом 21 дня. Звісно, цей термін дуже умовний та індивідуальний, він залежать від вашого типу діяльності, в першу чергу. Однак, певно, серед ваших звичок знайдуться ті, які не удосконалюють життя, а навпаки ускладнюють його. Добре подумайте та «відфільтруйте» позитивні та негативні звички, спробуйте напрацювати нові. Це допоможе вам у майбутньому.

  1. Не робіть з себе Цезаря.

Мультисайклінг (тобто виконання багатьох справ одразу), звісно, цікаво, але більшості людей таке поняття навпаки заважає виконувати роботу якісно, тож краще робіть кожну справи окремо, зате повноцінно. Працюйте на результат.

  1. Генеруйте список своїх справ.

Фіксуйте задачі та дедлайни, але крім цього створюйте не лише списки щоденних справ, а ще й інші розклади:

  1. Будьте обережні з перфекціонізмом

Він може зіграти з вами злий жарт. Ідеальності – не існує, тому ненормальне прагнення до неї, буде відтягувати строк здачі та псувати вам нерви.

 

На цьому все, інші положення тайм-менеджменту – різняться та є дуже індивідуальними. Але якущо у вас все ж таки є бажання ознайомитися з усіма тонкощами цієї справи, представляємо вашій увазі невеличкий список книг з теми тайм-менеджменту:

Більше цікавого за посиланням https://taplink.cc/ya.student_