Леся Українка — письменниця, активістка, феміністка, патріотка і просто розумна та по-справжньому сильна жінка.

В радянські часи її вважали нездоленної та хворою героїнею, що лише боролась з хворобою та писала про свій біль в творах. Проте насправді все було зовсім не так: Леся Українка була з тих жінок, яка йшла не просто в ногу з часом, а ще й на декілька кроків попереду. Писала про майбутнє, ніколи не соромилась висловити свою громадянську позицію та могла здивувати будь-якого чоловіка тих часів своєю ерудицією, надзвичайно багато читала.

Однак, аби остаточно заперечити радянський міф, ми підготували низку цікавих фактів про цю надзвичайну письменницю:

Лікуючись та й просто подорожуючи, вона побувала в багатьох європейських столицях. Наприклад, разом із мамою у Відні, за обідом вона любила випити пива та почитати німецькі газети. А ввечері відвідати опери Вагнера чи Верді.

Потрапивши до столиці Австрійської імперії в розпал виборів, Леся побачила «кращий світ, вільніший». Вона захоплювалась, побаченим там: «Мені незвичний був сам факт, що ось-то люди можуть просто зійтися, де хочуть, говорити, як хочуть, змагатися про справи своєї країни».

У Берліні Леся скуповувалась у модних бутиках і відвідувала вистави популярного тоді драматурга Гауптмана. Через те, що дівчина носила металевий апарат на хворій нозі, вона не могла багато ходити, проте Леся не засмучувалася через це. Натомість вона облаштувала свою лікарняну палату як бібліотеку, скупивши безліч літературних новинок: «Я й так вже голову сушу над тим, що мені робити з сею всею літературою: покинути жаль, брати з собою неможливо, — родичі пишуть, щоб нічогісінько не везти, бо — не довеземо..»

Такі чудові можливості побачити світ, Леся мала завдяки своєму батьку — юристу Петру Косачу. Він походив із давньої шляхетської родини і обіймав високі чиновницькі посади. У 1899 році він отримав близько 2 500 рублів на місяць — величезні кошти на той час. А ще саме Петро Косач спонсорував перші збірки віршів своєї доньки. Через російську цензуру вони видавались лише в Австрійській імперії — на Галичині.

Леся Українка померла о 1 годині ночі 1 серпня на руках матері, сестри Ізидори та чоловіка.

 

Більше статей за посиланням https://student.style/