Прочитав пост ,шановного мною, Олега Медвєдєва про мораторій на продаж землі. Там він порівнює мораторій із забороною продавати власну квартиру і наголошує ,що іноземці і багатії не поспішають скуповувати наші квартири.Тому ,власне, нам боятися цього у випадку продажу землі не треба.

Так от. Квартира, на відміну від землі,не є засобом виробництва і ,тим більше,джерелом додаткової вартості. Скоріше вона проходить по статті реманенту,або ,в кращому разі,складу продукції, утримання якого потребує витрат і капіталовкладень.
А тепер-вишенька на тортик.
Якщо квартира переходить в розряд таких засобів виробництва і стає джерелом отримання прибутку, то тут-гопа!- якраз і скуповується іноземцями і багатіями.
Яскравий приклад- Умань і Львів.
В Умані вже цілі квартали поміняли своїх власників на іноземців.
А у Львові знаю штук з двадцять квартир в центрі, власником яких є іноземець, який має прибуток із готельного бізнесу.А колишній власник квартири,працює у ній ,в якості портьє і страшенно шкодує,що колись продав її за копійки від бідності.
Отака аналогія.
А стосовно землі, то я був свідком кількох рейдерських захоплень фермерських господарств.І це при наявності всіх необхідних документів у фермерів.
Тож ,якщо навіть на досить заможних і захищених правом і значною силою,фермерів просто нападають і захисту вони не мають, то простих селян і бабусь просто зметуть.Бо одна справа захопити державну,загальнонародну власніть, яку можна через суд повернути. А інша справа -захопити власність баби Марусі, просто давши їй по голові, або за допомогою праски ,змусивши підписати продаж її клаптика.
Пам'ятаєте ваучери , які мали гарантувати вам частину вашої власності у державі? Багато ви отримали від продажу їх? Зате вони сконцентрувалися в руках олігархів, які і захопили ту власність,заводи і пароходи.
І це все пд таку ж шарманку про ваше законне право на ту власність.
У кого з вас були гроші щоб купити обленерго, чи кондитерську фабричку?
Земля- останнє, що лишилося ще не дограбованим і вкраденим в українців.
А самі українці доведені до такого стану, що тікають в Польщу чи Словаччину, бо не мають змоги тут заробити.
Це є складовою частиною демпінгу ціни на землю.
От і думайье кому це вигідно.
Вас манять обіцянками про отримання грошей за ваш клаптик землі, а по факту вийде , що ви втратите останнє.Як ваучер на приватизацію.
Задурно.
І будете пхатися в Польщу без варіантів і без майбутнього.

Землю треба і можна продавати.

Це товар. З цим не сперечаюся.

Але в теперішніх умовах України, без міцних законів і міцної влади права а не олігархів,продажних судів,прокурорів і рейдерів, цього робити не можна.

Всі волання на тему- а як же ж у інших країнах?!, це-соціалізм!, -це північна Корея!- це Венесуела!,- а он як у Польщі(Франції,США, і т.д.), розбиваються об одне єдине простеньке питання.

А у Польщі(Франції,США, і т. д.) теж за рішенням Задрипанського суду вашу квартиру в Києві можуть відібрати і передати донецькому бандюгану, а вас відкиздити і викинути на вулицю з дітьми?

Гляньте як вся потуга держави із її судами,мєнтами, прокурорами,виконавцями, і т.д. тупо обтікає перед рейдерським захопленням іноземцем по зфальшованим документам участку Десятинної церкви в Києві для незаконної(!!!) забудови московським патріархатом..Між іншим заповідник, ЮНЕСКО, історична спадщина, іт.д..

Гляньте і подумайте, які у вас, українців шанси.

Чи ви думаєте ,що ви такі розумні, капіталістичні, просунуті, європейські,грамотні, з документами, щось вдієте проти цієї гнилої системи?

Блаженні віруючі, бо вони блаженні....

Зараз продавати землю все-одно, що стрибати з літака :

-Ти перевірив парашут?

-Та для чого той парашут? Стрибаємо! А там побачимо! Он американці вчора стрибали і у них все добре вийшло!