Якось непомітно в цьому році проскочила чергова річниця Вєлікай Актябрьскай Ліварюції. І слава Богу. Здох Никодим, та і хрін з ним!

Відходять окупаційні «празніки» разом із окупаційними пам'ятниками і назвами. Але певні речі треба знати і пам'ятати. Щоб не повторилися.

Існує легенда про те як розбійник пограбува і убив подорожнього. А той, помираючи, призвав у свідки цього злодійства старого дуба, бо більше нікого поруч не було, і просив його покарати убивцю. Пройшли роки, розбійник став поважним багатієм, одружився, вибився в пани. І одного разу їхав із дружиною через ліс і побачив те старе дерево,згадав його і засміявся. Дружина запитала у нього чому він сміється, а він розказав про той давній випадок і посміявся що дерево могло його покарати. Але виявилося, що жінка була сестрою тому подорожньому , і заявила на чоловіка-убивцю. І його скарали.

Отож для вас.

Чорний Кітєль.(страшна казочка для молодшого шкільного віку-розповідається в піанєрлагєрє.Або просто в лагєрє.)

У Дєда був Кітєль.
Чорний -пречорний.
І цей чорний-пречорний Кітєль вночі вставав,сідав в гроб на дванадцяти коліщатках і їхав по місту забирати «врагів народа» і їхніх діточок.Бо не можна щоб жили на світі «врагі народа» і їхні діточки.
«Врагі народа» всякий раз були разні- то украінскіє буржуазниє націаналісти, то вчителі,то врачі ,то просто сусіди ,на яких Чорна Авторучка написала Донос.
«Врагі» просилися,а їхні дітки плакали і теж просилися.І пропонували Чорному Кітєлю своїх іграшкових ведмедиків і цукерки «Бєлочка»,щоб він їх не забирав,або забрав їх і залишив хоча б їх маленьких братиків.

Але Чорний Кітєль не брав ведмедиків і цукерок,бо «врагі» і їхні діти не повинні були жити,а повинні були здохнути в муках в Чорному гробу на дванадцят коліщатках.
А під ранок Чорний Кітєль повертався додому і знову вішався на стілець для того щоб маленький онучок Дєда міг зранку одягати його і Гардіцца ДєдомКаторийВаєвал.
І чим більше дєточок забирав вночі Чорний Кітєль,тим більше Гардіцця начинав онучок Дєда.
За кожну тисячу «врагів народа» Чорному Кітєлю вішали Мєдальку,а за дві тисячі «дєтєй врагів народа»- Орден.
А потом,як Чорний Кітєль став старий і дуже заслужений,бо місця для Мєдальок не залишилося,то прокляті «дєті врагів народа»,яким удалось замаскіровацця і дожить до проізводітєльного возраста, мусили платити Чорному Кітєлю повишену персональну пєнсію,як Герою і Пабєдітєлю «врагов народа» і їх дітєй.
А онучок кожну гадавщіну Вєлікай Актябрьскай Ліварюції витягає Чорний Кітєль,натягає на себе, виходить на Криваво Красну площадь і Гардіцця Дедом..
І солодкою музикою дзвонять йому Мєдалькі ,бо кожна розказує про те скільки «врагів» і «дітей врагів» закатував Чорний Кітєль в Чорному Гробу на дванадцяти коліщатках і про те скільки ведмедиків і канхвєток «Бєлочка» залишилося на скривавленій підлозі чорного-пречорного підвалу дома № 1917 на вулиці імені Героїв НКВД в городі Сталінську Лєнінської області прєкрасной і чудєсной страни СССР.


А ви думали що дитячі «страшилки» про гроб «на 12 кольосіках» на пустому місці взялися?

То якраз і є дитячі спогади про нічні арешти в 37 році.

А страшилка про «чорне крісло» в перукарні ,яке «перекидалося і пертворювалося на м'ясорубку», щоб потім робити котлети із золотими обручками всередині? Це оповідь про реальні події на Київському Євбазі під час Голодомору. Так, як вони запам'яталися і трансформувалися в дитячій свідомості тих часів. І так доходили до нас.

Я досліджував дитячий фолькльор-так ті страшилки розказують про те,про що савєцька пропаганда замовчувала-про арешти, про Голодомор ,про комісарів-катів.
Просто туди руки совєцкого агітпропа не дотягнулися,а дітки по своєму інтерпретували ті події.
Наприклад той гроб приїздив уночі і забирав спочатку батька,потім маму,а потім братиків і сестричок.
Цю оповідку розказували в інтернатах,куди запихували дітей «ворогів народу»,після того як батьків арештували і розстріляли.

Отож, коли на нас виливається чергове помийне відро російської пропаганди про «актябрьську рєвалюцію», чи про «дєдиваєвалі», чи про «браццкій народ»,то згадайте цю страшилку, розказану якоюсь дитиною- сиротою.

Вустами дитини говорить істина.

Старий дуб карає убивцю через десятиліття.