П'ять тисяч гривень відправив українець Олексій К. на рахунок благодійного фонду допомоги армії «Повернись живим» 23 лютого 2022 року. У графі про призначення платежу написав: «На смерть Московії». Вже наступного дня наше військо спільно з усією країною почало наближати мить, коли ця фраза стане не ціллю, а епітафією. 

Жовчно-ображеним віршем «На независимость Украины» розродився 30 років тому дисидент, інтелігент, ікона російських лібералів Іосіф Бродський. В огидному «С Богом, орлы, казаки, гетманы, вертухаи!/ Только когда придет и вам помирать, бугаи,/ будете вы хрипеть, царапая край матраса,/ строчки из Александра, а не брехню Тараса» важко впізнати лауреата Нобелівської премії з літератури, автора «Не выходи из комнаты, не совершай ошибку…». Останній вірш якось постила в соцмережі знайома, зізнаючись, що ніколи не зможе відмовитись від любові до цих рядків. У коментарях тоді розгорнувся лютий срач. Хтось нагадував про шовінізм поета. Хтось писав, що один «прикрий» твір і навіть україножерські погляди не перекреслюють геніальності і відмежовуватись від неї – варварство. 

«Страшно признать, что нацистская речь Путина и стих Бродского „На независимость Украины“ — по сути одно и то же?», — написав журналіст Aйдер Муждабаєв у Фейсбуку напередодні повномасштабного нападу росії. 

Не знаю, чи осягнула знайома спільність поглядів Іосіфа Бродського і Владіміра Путіна. І чи срашно їй від того. Знаю, що в ці дні вона чує сирени у спускається в укриття, рятуючись від російських ракет. «Русский корабль. Иди нахуй» — пише у соцмережі. І перераховує гроші нашому війську. 

4,73 грн надіслав на допомогу армії школяр Владислав С. зі словами «Дякую вам дуже за оборону нашої неньки України». 20 грн і «Тримаймося мужньо» – від школярки Каріни К. 600 грн «На „цвяхи“ в домовину путяри» відправила Анна В. 200 грн на «России по е*алу» – Роман Б. На мир, на перемогу, на благо – пишуть українці, відправляючи волонтерам від кількох гривень до мільйонів щодня. А ще: «Боже, збережи кожне життя українського солдата», «Слава Україні! Разом вистоїмо!», «Тримайтесь хлопці», «Це мій внесок у майбутнє», «Гасіть окупантів», «Ви знаєте що робити» і «Борітесь – поборете».