Вітаю шановні.
Передісторія:
Ми з чоловіком приїхали на ПМП з України до Ізраїлю ще в «Ковбасну Алію» в 1993 роцi. В Україні у нас залишалося ще багато родичів, які з тих чи інших причин не хотіли і не хочуть досі їхати до Ізраїлю. Щороку ми обов'язково приїжджали до України відвідати, допомогти, підлікувати тощо, все зменшуюся кількість нашої спільної сім'ї. Навіть коли почалася війна, ми все одно знаходили можливість приїхати в Україну. Все це було можливе до 1 червня 2024 року. Після 1 червня 2024 року Україна «втішила» нас новиною.
Історія:
У нас із чоловіком була запланована поїздка на середину липня. Новини, які мене просто приголомшили, почали з'являтися наприкінці травня. З 15 травня 2024 року Україна запровадила норму для чоловіків 18-60 років та деяких категорій жінок, як то медики, фармацевти, володарки вищої освіти військових кафедр, ОБОВ'ЯЗКОВИЙ військовий облік. Усі, абсолютно всі вихідці з України, хто відповідає цим критеріям, які виїхали на ПМП, з жовтня 1991 року зобов'язані стати на військовий облік або оновити свої данні. Лише ті, хто вийшов офіційно з громадянства України, а це процедура тривалістю, як мінімум рік, звільненi від цього. З 16 червня 2024 року всі репатріанти з України, які підпадають під закон про мобілізацію, стали злочинцями-ухилянтами. З 1 червня Україна перестала випускати всіх ПМПистів зі своєї території. Наявність чи відсутність чинного внутрiшнього українського паспорта, знання чи незнання законів, стаж ПМП тощо, для України не є виправданням. Україна, аж ніяк не переймалася тим, щоб донести цю інформацію людям за кордоном. Навіть телемарафон, який транслюється через кабель на закордон, не висвітлював цього. 9 канал російськомовного ізраїльського ТБ повністю ігнорує цю тему, хоч я зверталася туди неодноразово. На сайті консульства України оновлена інформація з'явилася 14 червня за два дні до закінчення можливості оновити данні до накладення штрафних санкцій. До консульства додзвонитися неможливо. На жаль, велика частина репатріантів з України навіть не здогадується про ситуацію, що склалася. Я, як особа зацікавлена, почала писати електронні листи по всіх можливих інстанціях, міністерствах та службах України. До мене приєдналося ще кілька друзів нашої родини. На даний момент результат нульовий, крім відписок та перекидання між міністерствами похизуватися нічим. Мабуть, доки не буде масового обурення, питань та відстоювання своїх прав ми ризикуємо, окрім уже накладених штрафів (17000-25000 грн=450-550$) позбутися ще й майна, якщо таке залишилося в Україні.

Приклад листа, який я надсилала до мін'юсту, міноборони, прикордонної служби, кабміну, МЗС, МВС, нардепів та до українського консульства у нас.

Добрий день.
Роз'ясніть, будь ласка, деякі нові вимоги щодо людей з ПМП за кордоном. Ми з чоловіком виїхали на ПМП до Ізраїлю в 1993 році. До виїзду ми готували всі необхідні документи протягом пів року. Чоловіка було знято та виключено з військового обліку. Всім цим тоді займався Центральний ОВІР. В війскоматі Старокиївского району Києва видали довідку про зняття та виключення з військового обліку, яку треба було віднести до ОВІРУ. Якщо щось і збереглось у паперовому вигляді, то тільки там. Всі наявні документи у нас було вилучено, зокрема внутрішній паспорт. Залишили нам тільки свідоцтва про народження та шлюб та шкільні атестати ще радянського зразка. Виїжджали ми по паспортах з печаткою ПМП в Ізраїлі. Приїхавши, прийняли ізраїльське громадянство та стали на консульський облік. В 1994 році у нас народився син, якого ми також поставили на консульський облік, до речі син не розмовляє українською, а тільки частково розуміє російську. Також в Ізраїлі я здобула медичну освіту. Яким чином ми всією сім'єю повинні оновлювати свої данні в тцк чи десь ще. Яке оновлення може бути, якщо ніяких данних немає, внутрішний паспорт і військово-облікові документи було вилучено в 1992 році, по діючих тоді законах. Всі хто виїхав в 90-ті проходили цю процедуру. Як підтверджувати мою інвалідність, яка є офіційною по місцю мого проживання в Ізраїлі. Кому надавати медичні чи освітні документи на івриті. Вся інформація стосовно нашого вибуття з України знаходиться в Україні, а інформація про ПМП в Ізраїлі знаходиться в Консульстві України в державі Ізраїль. Мені зараз 50 років, чоловіку 54 рока, синові 30 років. Що ми зараз маємо робити, щоб для України не бути злочинцям, ухилянтами, чи ми маємо залишити все наше життя, батьків — інвалідів, які на нашому утриманні, роботу, кредити та все інше? Що нам робити зараз? Чи ми, виходячи з логіки закону, маємо чекати коли в Тель-Авіві чи в Єрусалимі поставлять Територіальний (території іншої країни, де мешкають громадяни з ПМП) Центр Комплектування разом з Війсково- Лікарською Комісією, в якій фахові спеціалісти будуть затверджувати діагнози і інвалідність видані ізраїльськими лікарями? Або їхати в Україну, де без внутрішнього паспорта неможливо нічого зробити та розуміючи, що назад до місця постійного проживання в Ізраїлі вже не випустять. Де, на думку законотворців, ми маємо жити, мабуть на кордоні або на вокзалі, маючи єдине місце проживання в Ізраїлі? В цьому законі прописали все, і терміни виконання, і обов'язки, і методи покарання, все крім зрозумілого порядка дій для людей з ПМП. Консульство України не надає ніякої відповіді та не має жодної інформації.
Ізраїльська громада виходців з України вже кілька тижнів намагається отримати хоч якусь відповідь від державних органів України, але марно. Всі державні установи куди звертатися люди нашого оточення або просто ігнорують це питання, або повторюють «ви зобов'язані і крапка» на питання ЯК? повна тиша, або пропонують звернутися кудись ще, крім них. Також залишись без відповіді звернення на українські канали ТБ та листи до діючих нардепів.

З 1-го червня громадянам з ПМП скасували їх статус та замінили його на статус «вибувший за межі України на строк більше 3-х місяців». Фактично, людей, які мешкають за кордоном 10-20-30 років прирівняли до внутрішніх громадян. Але внутрішні громадяни вибуваючи за межі України на строк більше 3-х місяців залишають за собою внутрішній паспорт, медичне страхування, банківські рахунки, пенсійне забезпечення та реєстрацію місця проживання. Тобто все те, чого були позбавлені громадяни з ПМП, які виїхали назавжди.
До 1-го червня 2024 року існував зрозумілий статус-кво, при якому громадяни з ПМП повністю приймали своє положення. Не маючи внутрішнього паспорта неможливо було отримати медичне обслуговування- добре є платна швидка допомога та приватні клініки, без внутрішнього паспорта не відкрити банківський рахунок, добре, можна, як печерна людина платити готівкою, плати податки, як іноземец, теж добре.
Але діюча влада своїми недолугими рішеннями порушила цей хиткій порядок речей.

З дозволу найкращого друга нашої сім'ї, нижче приводжу його лист до діючих нардепів.

Від: *** <***>
Надіслано: 27 червня 2024 р. 15:56:19
Кому: [email protected]
[email protected]
[email protected]
[email protected]
[email protected]
[email protected]
[email protected]
[email protected]
[email protected]
[email protected]
[email protected]
[email protected]
[email protected]
[email protected]
[email protected]
[email protected]
[email protected]
[email protected]
[email protected]
[email protected]
[email protected]
[email protected]
[email protected]
[email protected]
[email protected]
Тема: [WARNING: ATTACHMENT(S) MAY CONTAIN MALWARE]ПМП Замкнуте коло



*** ***Йосипович

Ізраїль, Єрусалим, вул. *** *** , кв. ***

***@gmail.com

27 червня 2024

Доброго дня.

Звертаюсь до вас, як до людини небайдужої, та яку дійсно турбує проблеми людей.

Я громадянин України з ПМП в Ізраїлі більш ніж 30-ть років. Я повинен найближчим часом приїхати до України до свого найближчого родича похилого віку задля допомоги.

Розуміючи новітні реалії, я намагався з'ясувати, як це мені зробити не порушуючи чинного законодавства України. Після мого листування з Державними органами влади та намагання отримати хоч якусь зрозумілу відповідь, я усвідомив що це неможливо. Нажаль коло замкнулось.

Назараз моє намагання донести до можновладців, що вони своїми діями та прийняттям недолугих рішень, законів, постанов та решта, загнали в глухий кут величезну кількість людей. Такі народні депутати, як Мар'яна Безугла, яка пропонує «покласти паспорт на стіл» не розуміючи, що своїми висловлюваннями не тільки ображає величезну кількість людей, а й ще дискредитує всю Верховну Раду, приймають закони, стосовно громадян з ПМП, які просто неможливо виконати знаходячись за кордоном та з неможливістю приїхати в Україну, розуміючи, що назад вони вже не повернуться.

Люди з ПМП за кордоном, які є громадянами України це не злочинці, ухилянти та правопорушники, а це люди які просто не мають можливості виконати все те, що від них вимагають. Це здебільшого, люди які знаходячись за кордоном десятки років, матеріально допомагали хоча б своїм родичам, тим самим знімаючи фінансове навантаження з соцслужб України. А після початку повномасштабного вторгнення не тільки співчували, але і масово донатили.

Нижче приводжу листування з Державними органами України.

Листи були відправлені до ДПСУ, Кабінету міністрів України та до омбудсмена Лубинця Д.В.

*** *** Йосипович

Ізраїль, Єрусалим, вул. ***, кв. ***

***@gmail.com

24 червня 2024

Вітаю.

Я *** *** Йосипович 1971року народження, постійно проживаючий в Ізраїлі.

Звертаюсь до вас, як до захисника прав людини, за роз'ясненням про новий закон про мобілізацію та нові умови про перетин державного кордону України.

До мого звернення до вас я заздалегідь звернувся до Адміністрації ДПСУ, з питанням про перетин кордону громадянами з ПМП.

Текст мого звернення приводжу нижче:

*** ***Йосипович

Ізраїль, Єрусалим, вул. ***, кв. ***

***@gmail.com

20 червня 2024

Вітаю.

Звертаюсь до вас за посиланням від [email protected]

Я громадянин України з ПМЖ в Ізраїлі понад 30-ть років. По закону «Про Повернення» також маю громадянство Ізраїлю.

За кілька тижнів я планую поїздку в Україну з метою відвідування та підтримки родичів.

В Ізраїлі, по місцю мого постійного проживання, я опікуюсь моїм батьком віком 91 року. Мій батько знаходиться на моєму постійному утриманні. На час моєї відсутності опікування батьком тимчасово перейде до Державної Агенції Інституту Національного Страхування держави Ізраїль на період моєї відпустки.

Мій батько інвалід по зору, тобто сліпота, а також має статус Жертва Катастрофи Єврейського народу.

Затверджують інвалідність і статус Жертви Катастрофи Єврейського народу пластикові карти.

Згідно з новим законом про мобілізацію, я не маю ніякої можливості оновити данні, зафіксуватися чи отримати будь-яку постановку на облік. Це обумовлюється тим, що люди, які виїжджали на ПМП в 90-ті були позбавлені всіх документів, зокрема внутрішнього паспорта та військово-облікових документів, та не мають реєстрації та місця проживання в Україні. Ця проблема відома законотворцям, але досі вона ніяким чином не вирішена.

Всі наявні документи на державній мові держави Ізраїль, на івриті та англійською. Зразки документів прикріплені.

Моє питання, що та які документи, мені потрібні, в моєму випадку, для безперешкодного перетину кордону в Україну та з України до місця мого постійного проживання в Ізраїлі. Чи мені потрібно брати свого 91-річного батька-інваліда, в минулому колишнього в'язня кішіневського гетто, громадянина Ізраїлю, в якості «проїздного квитка»?

Відповідь прошу надіслати на електронну пошту ***@gmail.com

З повагою *** *** Йосипович.

20 червня 2024

Відповідь, яку отримав, не є відповіддю по суті порушених мною питань, тобто це просто відписка з наданням мені інформації про закони України, які можна отримати з відкритих джерел.

1. У відповіді від ДПСУ мій статус означений, як вибувший за кордон на строк більш ніж 3 місяці. Це не є правильним формулюванням мого статусу. Мій статус це «Громадянин України з ПМП за кордоном». Громадяни України, які вибувають з України на строк більше 3-х місяців зберігають за собою всі права громадянина України, тобто внутрішній паспорт, страхове, пенсійне, медичне забезпечення, право на банківське обслуговування, реєстрацію місця проживання та багато іншого. Цей статус передбачає повернення громадянина України будь-коли.

У випадку громадян України з ПМП за кордоном, зі стажем в понад чверть сторіччя, окрім закордонного паспорта з відміткою «Постійне місце проживання в Ізраїлі, чи іншої країни» немає нічого. Тобто я не маю в Україні внутрішнього паспорта, страхового, пенсійного, медичного та соціального забезпечення, права на банківське обслуговування, реєстрації місця проживання, банківського рахунка, номера телефону стільникового зв'язку. Мій статус, як Громадянин України з ПМП за кордоном, не передбачає повернення в Україну на постійне місце проживання. Моє єдине постійне місце проживання це держава Ізраїль.

В той же час новий закон про мобілізацію вимагає від мене оновлення чи реєстрації наново військово-облікових данних, документів та ще чогось, чого я не можу ніяким чином їм надати, з приводу їх відсутності.

Всі мої документи були вилучені у 1991 році, коли я, більш ніж півроку, оформлював ПМП. Мені було залишено лише оригінал свідоцтва про народження та шкільний атестат зрілості ще радянських зразків. Довідку про зняття та виключення з військового обліку, яку надав мені війскомат Залізничного району м. Києва також було здано в Центральній ОВІР м. Києва разом з купою інших документів, довідок, виписок, заяв, дозволів, які були потрібні в 90-ті для отримання дозволу на виїзд на ПМП. Всі ці паперові документи мають зберігатися та бути в наявності в державних архівах.

Яким чином на зараз мені пропонують оновити данні.

По-перше: написати добровільну заяву на прийняття на військовий облік в якомусь Територіальному Центрі Комплектування на території України, по-друге, заповнити пункти про мій військовий стан, тобто військове звання, реєстраційний номер облікового запису ЄДРП, серію, номер та дату видачі ВОДа, номер військово-облікової спеціальності та в підсумку ще вказати де я маю перебувати на військовому обліку. Все це від мене вимагають після того, як мене було знято і виключено з військового обліку в 1991 році.

По-третє, я маю прикласти до заяви документи про сімейний стан, освіту, соціальний статус, а також медичні документи. Всі ці документи я можу надати тільки на івриті, державної мові, держави Ізраїль, в який я проживаю останні 33 роки. Далі, всі ці документи мені належить переслати заказним листом до дипустанови для подальшої їх обробки та пересилання в невідомо який ТЦК.

Як зазначено вище це не є можливим, тому що зі всіх даних, які від мене вимагають, я можу лише зазначити прізвище, ім'я та ім'я по батькові, та адресу проживання в Ізраїлі.

2. Друге питання стосується піклування та нагляду за моїм батьком 91-го року, який має статус жертви нацизму та катастрофи єврейського народу, який був в'язнем кішіневського гетто. Який є інвалідом по зору, який має всі соціальні та медичні документи, отримані в державі Ізраїль, в який він проживає на ПМП останні 33 роки разом зі мною.

Мені, найближчим часом, потрібно приїхати до України з метою відвідування та матеріальної підтримки родича похилого віку, який знаходиться зараз в скрутному стані, та в нього стрімко погіршується стан здоров'я. З 1-го червня 2024 року, постановою Кабінету міністрів України, громадян з ПМП більше не випускають за кордон України. Їх було вилучено з переліку осіб, які можуть безперешкодно перетинати кордон.

Що я маю робити щоб в'їхати в Україну та безперешкодно виїхати з України на місце свого постійного проживання. Хто приймає рішення про виїзд громадян з ПМП на єдине місце їх постійного проживання. Де, на думку КабМіну я маю проживати в Україні, маючи ПМП в Ізраїлі, працювати, отримувати медичний та соціальний захист не маючи внутрішнього паспорта? Чи відповідає таке становище статті 47 Конституції України, та статті 8 Європейської конвенції з прав людини?

Враховуючи все вищевикладене, якщо мені не буде дозволено безперешкодний виїзд з України, хто має нести відповідальність за здоров'я батька-інваліда, який знаходиться на моєму утриманні? Як я зазначав в листі до ДПСУ :

На час моєї відсутності опікування батьком тимчасово перейде до Державної Агенції Інституту Національного Страхування держави Ізраїль на період моєї відпустки.

Моя відпустка має обмежений термін.

Ще раз повторюю запитання про перетин кордону, на яке я не отримав відповіді від ДПСУ.

Моє питання, що та які документи, мені потрібні, в моєму випадку, для безперешкодного перетину кордону в Україну та з України до місця мого постійного проживання в Ізраїлі. Чи мені потрібно брати свого 91-річного батька-інваліда, в минулому колишнього в'язня кішіневського гетто, громадянина Ізраїлю, в якості «проїздного квитка»?

3. Відсутність закону про множинне громадянство, який би врегулював би права та обов'язки громадян з ПМП та громадянством іншої держави, це не моя провина. Згідно з діючими на зараз законами такі громадяни де-факто існують, але де-юре їх існування не признано. Фактично, це не признання більш ніж десяти мільйонів людей-вихідців з України.

В 90-ті роки право на виїзд отримували здебільшого євреї, яких без обмежень приймала держава Ізраїль по «Закону про повернення». За ці роки до Ізраїлю з України виїхало понад 300 тисяч етнічних євреїв. Під дію закону про мобілізацію та оновлення данних підпадає переважна більшість євреїв чоловічої статі, зокрема і тих хто виїздив ще дитиною. Україна, як держава, яка вимагає виконання від громадян з ПМП обов'язків, ніяким чином не опікувалась шоб хоча б донести цю інформацію, та сповістити належним чином громадян з ПМП, що вони в обмежений проміжок часу повинні здійснити «оновлення данних чи постановку себе на військовий облік». Інформація про ці вимоги з'явилися на сторінці Посольства України в державі Ізраїль тільки 14.06,2024, тоді як виконати вимоги треба було до 16.06.2024. Знущання з євреїв в 90-ті роки, при отриманні дозволу на виїзд на ПМП до Ізраїлю, я вважаю відкритим антисемітизмом, а теперішнє ставлення до євреїв-вихідців з України, прихованою формою антисемітизму. Неможливо приймати закони, які вимагають від людей нездійсненого.

Очікую від вас відповіді по суті, а не відписки з посиланням на діючі закони України та постанови Кабміну, які з'являються кожного дня, на поставлені вище запитання. Я маю право отримати відповідь, яка повністю прояснить мені мій статус.

Прикріплюю зразки посвідчень інваліда по зору та жертви Катастрофи Єврейського народу. Лист-відповідь від Адміністрації ДПСУ.

Також залишаю за собою право, за результатами відповіді від вас, звернутися до ЄСПЛ, з питання порушення прав людини.

Копію цього листа надсилаю також до Кабміну Міністрів України.

Зазделегідь дякую.

*** *** Йосипович

24 червня 2024 року.

Прошу вас хоча б прочитати та розглянути моє питання та дати пораду, які мені діяти далі.

Зазделегідь дякую.

*** *** Йосипович

Ізраїль, Єрусалим, вул. ***, кв. ***

***@gmail.com

 

Якщо ви громадян України з ПМП та вас зацікавила ця інформація, та ви хочете з'ясувати саме для себе наслідки поправки до закону про мобілізацію, будь ласка, за цими посиланнями спробуйте отримати відповідь від державних установ України.

Зверніть, будь ласка, увагу на те що, у зверненні громадянина має бути зазначено прізвище, ім'я, по батькові, місце проживання громадянина, викладено суть порушеного питання, зауваження, пропозиції, заяви чи скарги, прохання чи вимоги. Письмове звернення повинно бути підписано заявником (заявниками) із зазначенням дати*.
В електронному зверненні також має бути зазначено електронну поштову адресу, на яку заявнику може бути надіслано відповідь, або відомості про інші засоби зв'язку з ним.

Державна прикордонна служба України

zvernennia @ dpsu.gov.ua

Кабінет Міністрів України Урядовий портал

citizensts  @  kmu.gov.ua

Міністерство закордонних справ України

cons_or  @  mfa.gov.ua

Міністерство оборони України

zvernmou  @  post.mil.gov.ua
mil_doc  @  post.mil.gov.ua

Зверніть увагу, всі електронні адреси пишуться разом. Інакше система не пропускає та пише 
[email protected]


Уповноважений Верховної Ради України з прав людини

https://ombudsman.gov.ua

Списки депутатів з міжпарламентських зв'язків з різними країнами, при натисканнi на прізвище депутата внизу його персональної сторінки є адреса поштової скриньки.

Депутатська група Верховної Ради України з міжпарламентських зв'язків з Державою Ізраїль

http://w1.c1.rada.gov.ua/pls/mpz2/organizations.dep_group_members?grp=62

Депутатська група Верховної Ради України з міжпарламентських зв'язків з Федеративною Республікою Німеччина

http://w1.c1.rada.gov.ua/pls/mpz2/organizations.dep_group_members?grp=8

Депутатська група Верховної Ради України з міжпарламентських зв'язків з Сполученими Штатами Америки

http://w1.c1.rada.gov.ua/pls/mpz2/organizations.dep_group_members?grp=48

Депутатська група Верховної Ради України з міжпарламентських зв'язків з Республікою Польща

http://w1.c1.rada.gov.ua/pls/mpz2/organizations.dep_group_members?grp=928

Депутатська група Верховної Ради України з міжпарламентських зв'язків з Канадою

http://w1.c1.rada.gov.ua/pls/mpz2/organizations.dep_group_members?grp=27

Може, саме вам пощастить, і ви отримаєте адекватну відповідь від державних установ України.