Проголосували

Що робят російськи військови? Звісно ворують. Частина друга

15 серпня 2022 12:29
views 823
Likes 1
shares 0
comments 0
Підписуйтесь на наш Telegram telegram Підписатися

Автор: Chris Owen 

Переклад: Mortis Aeterna Оригінальний тред — за посиланням 

Що спільного між собою мають коштовності, готівка, антикваріат, годинники, особняки та Дженніфер Лопес? Цим всім цікавляться корумповані російські військові чиновники. 

У другому треді серії я розгляну корупцію серед високопоставлених представників військової еліти.

Корупція та некомпетентність були ознаками російських генералів протягом століть. Під час битви при Альмі у 1854 році генерал-лейтенант Василь Кірьяков напився шампанського і наказав своєму полку стріляти по, на його думку, французькій кавалерії. То були його власні київські гусари.

Переможений російський полководець князь Олександр Меншиков тоді втік від союзників (англійців та французів — прим. ред.). Пізніше французи виявили в його кареті «листи від царя, 50 000 франків, порнографічні французькі романи, генеральські чоботи та предмети дамської білизни».

Корупція на всіх рівнях зберігалася протягом радянського періоду, перш ніж «вибухнути» після розпаду Радянського Союзу. В епоху Єльцина домінував так званий «дикий» або «бандитський» капіталізм, в рамках якого продавалося все та будь-що — якщо ви запропонуєте правильну ціну.

1990-ті роки стали золотою добою для так званих «злодіїв у генеральських погонах» у росії, коли військовий бюджет був розграбований у неймовірних розмірах – збитки оцінювалися у понад 2 мільярди доларів. Понад 100 генералів і адміралів були притягнуті до кримінальної відповідальності.

«Лавровий вінок переможця» майже напевно має дістатися генералу Георгію Олійнику, якого у 2002 році ув'язнили за незаконний переказ до України 450 мільйонів доларів у якості оплати матеріалів, які так і не були доставлені. Більша частина грошей була переведена ще до того, як договір був підписаний.

Цей вид шахрайства є поширеним серед високопоставлених чиновників в росії. Ще один показовий випадок – справа начальника управління об'єктів міноборони Ніколая Рябих, якого у 2016 році разом з бізнесменом Алєксандром Йолкіним засудили за махінації з контрактами на суму у 118 мільйонів рублів.

Йолкін, Рябих та інші виставили міністерству рахунок за так і не виконану роботу. Гроші просто вкрали. Куди ж вони поділися? Йолкіна, наприклад, заарештували за день до його 50-річчя, для святкування якого він влаштував грандіозну вечірку, організація якої, ймовірно, коштувала мільйони рублів.

Організація вечірки включала оренду палацу, старовинних скатертин та штор, позолочені канделябри на столах, феєрверки та зустріч гостей артистами у формі королівських лакеїв. Повідомляється, що Дженніфер Лопес найняли для приватного виступу.

Серед гостей Йолкіна був міністр оборони Анатолій Сєрдюков. Через кілька місяців російська поліція провела обшук в елітній 13-кімнатній московській квартирі Євгенії Васильєвої, гламурної 33-річної блондинки. Вони з подивом виявили, що одягнений у халат Сєрдюков також був там.

У квартирі Васильєвої було виявлено понад 3 мільйони доларів у вигляді коштовностей, готівки, антикваріату та творів мистецтва XIX століття, які були «позичені» з музею міноборони росії. Її посадили під домашній арешт на час проведення слідчих дій.

Навіть для росії це був надто великий скандал, щоб його зам'яти. Розслідування привело до Сєрдюкова, який одночасно був міністром оборони, а також очолював компанію «Оборонсервіс». Васильєва була директором компанії, попри відсутність необхідної кваліфікації.

У Сєрдюкова на той час вже склалася репутація корупціонера: він «крав усе, що не прибите цвяхами», як пізніше зазначив один з його підлеглих. Сєрдюков призначив на керівні посади низку привабливих молодих жінок, яких називали «амазонками» або «жіночим батальйоном».

Однією з цих жінок була Марина Чубкіна, 31-річна колишня телеведуча і поетеса-початківець. Вона отримала чин дійсного державного радника російської федерації 3-го класу, що еквівалентний до звання генерал-майора, і була призначена відповідальною за обслуговування російських хімічних і ядерних об'єктів.

Через кілька тижнів Володимир Путін звільнив Сєрдюкова. Його звинувачували у різноманітних шахрайствах, але засудили лише за «недбалість» — за те, що він наказав армійцям прокласти дорогу від села до своєї приватної дачі. Його амністував Путін у 2014 році.

Загалом корупційні скандали, з якими був пов'язаний Сєрдюков, як повідомлялося, обійшлися російському уряду щонайменше у 3 мільярди рублів (60 мільйонів доларів) — і це, напевно, була лише вершина айсберга. Здається малоймовірним, що кошти вдалося повернути.

У 2012 році Путін замінив Сєрдюкова Сєргєєм Шойгу, який перед цим очолював МНС росії. Шойгу, який є одним з архітекторів поточної війни проти України, отримав посаду не в останню чергу через те, що «його руки нічого не крали».

Однак лише через три роки організація Алєксєя Навального викрила Шойгу як ймовірного власника розкішного особняка під Москвою вартістю 18 мільйонів доларів. Він зареєстрований на його 18-річну доньку. Річна зарплата Шойгу становить 120 тисяч доларів.

1.jpg?token-time=1661817600&token-hash=4MDCPXa9HGzuWHzm8pQqIEM489qShvTUs_46XJmmKFg%3D

Так і живемо. За словами самого російського уряду, стан справ із корупцією у російській армії не покращився під керівництвом «чистих рук» Шойгу, натомістьлише погіршився після звільнення Сєрдюкова десять років тому.

У наступному треді серії я розгляну соціальні та організаційні чинники, що стоять за поширеною корупцією в російських збройних силах, і висвітлю їх наслідки для військової ефективності зс рф.

Триває адресний збір на допомогу бійцям 72 омбр

Список потреб (змінюється постоянно): кемелбеги, «котячі очі» на теплік та ПНБ, РПСок пару, перископи, гермомішки. І дохуя акумів для дронів.
Як допомогти:
Приват: 4731185621550612 Андрій Федоришин
 
РPS Буду вдячний за репости. Це не важко, але може допомогти хлопцям 
Toggle Голосувати
1
Зина

Коментарі

Інші пости автора