Ця стаття є відповідь на запитання: чому «сарай» під будинком Бр.Лузанів 51 у м.Конотоп люди називають Z-мафою? 
       Епоха  головуванням нашим містом міського голови  А. Семеніхіна відзначилась появою у Конотопі безглуздої кількості за своїм розташуванням та моделюванням  малих архітектурних форм — МАФ.                       Це все  почало відбуватись у той час, коли у Києві та по всій Україні адекватні мери демонтують подібні об'єкти, але наш «градоначальник-комерсант»  їх чомусь активно   розбудовує ...
       І ось серед   подібних споруд у нашому містечку є одна, що привертає увагу своєю нахабністю та наглістю.                       Адже встановлена у  центрі міста, на «100-метрівці за конем», за декілька сотень метрів від вікон міської ради у вигляді  «будівельного мегастрахіття»,так званого Z-МАФа.
          Щодо вищезазначеної назви, то я хочу відзначити наступне:  подібна назва архітектурної форми виникла не через те, що громаду будинку одурили будівництвом без погодження з громадою нашого 70- квартирного будинку,  не  через злочинну бездіяльність міської влади та поліції, які не вбачають у забудові порушених норм ДБН  та норм протипожежної безпеки,  не реагуючи  на скарги з боку громадян Конотопа, щодо  даного злочину.Все набагато простіше....
     Свою назву цей " барак Порохні" отримав з початком війни 24.02.2022., під час окупації Конотопа орками : коли всі бізнесмени, у зв'язку з початком бойових дій на Конотопщині, припинили будь-яке будівництво, закривались, виїжджали, допомогаючи в міру своїх можливостей  людям та  ЗСУ.
       Але серед них виявився лише один  конотопський комерсант, що доречі є власником багатьох нерухомих об'єктів у Конотопі, одним з яких є  саме магазин Позитиff , у будинку Бр. Лузанів 51, який він вирішив розширити прибудової цього МАФа, звати  цю особу Порохня О.

    Так ось з початком війни в Україні  комерсант Порохня не лише продовжив своє незаконне будівництво, а  розпочав нове більш інтенсивне та нахабне, користуючись правовим свавіллям військового часу у період окупації Конотопа, ніби готував відкриття своєї лавки до приходу "руского міра", вірячи у його протекторат. Адже по іншому його меркантильні витівки зрозуміти не можливо.
        Цілими днями його незаконнонаймані працівники довбали бетон сходів та майданчику перед магазином відбійними молотами під   новобудуємий МАФ.
    При цьому пошкоджувався сам будинок, але найжахливіше полягало  у іншому. А саме у тому, що через проводимі роботи та  робітничий шум від них  доводилось страждати всім мешканцям  будинку Бр.Лузанів 51. Людям у своїх домівках, серед яких є  багато осіб похилого віку  та дітей, не давали  спокою   шум  та вібрація від  працюючих інструментів, які передавались на весь  багатоквартирний будинок аж до самого вечора.
      Вночі люди не  спали через  ракетні тревоги, через воєнний стрес, а вдень через будівельний " шум та гам" від цього мафобудування.
     Хтось приходив з нічної зміни і не міг заснути, у когось починала боліти голова чи піднімався тиск, але це комерсанта Порохню не цікавило...
     Люди скаржились і у поліцію, і на державну гарячу лінію — проте нажаль закон виявився не на боці народа... 
     Саме тоді й тому стали називати цю незаконну забудову  люди нашого кварталу  Z- МАФою, що "співдружня" була з російськими загарбниками  у своїй сутності, які  принесли  зло та лихо українцям.
       А потім  вже мимоволі і сам магазин, назву якого розташували на МАФі комерсанта Порохні, громада Бр.Лузанів 51 стала   називати  Z-лавкою- ПоZитиff. 
       У ньому ми після того нічого не купуємо та не радимо й просимо так робити всіх інших людей.
   
    Вдячний всім хто дочитав і зрозумів, буду вдячний кожному, хто поділиться цією  інформацією зі своїми рідними та близькими, не облінившись нажати декілька клавіш у вайбері чи телеграмі.

     Ганьба  "народонасранцям при владі" — внутрішньому ворогу України"!!!

    Слава Україні!Слава українцям,що залишаються людьми!!!

22.09.22. # хірург Микола Пасько