Є таке захворювання геморой. Про нього знають, як ті у кого він є, так і багато інших людей через незабутні відчуття у тому місті, де він з'являється.
У виникненні геморою, як і більшості хвороб, першопричиною завжди виступає генетична схильність. На неї нажаль ми особисто вплинути не можемо.
Проте на провокуючі фактори, що у більшості випадків залежні від нас, при наявності «сили-волі» — у самий раз.
Узагальнюючі шкідливі звички та навички серед пацієнтів з гемороєм, я спробую надати значимі поради.
Відоме твердженням говорить: будь-яку хворобу легше попередити, ніж лікувати.
Важливо пам'ятати, що ніколи не потрібно займатися самолікуванням, на відміну від самовиховання.
Набагато простіше змінити щось у своєму способі життя, харчуванні і звичках, ніж потім підбирати ліки для запобігання болю та лікування.
Разом з тим профілактиктичні міроприємства хворим людям, що страждають на цю недугу, дозволить надовго забувати про геморой.
Ваше здоров'я залежить від правильності вашого способу життя.
Але безумовно, для цього доводиться докладати певних зусиль.
Потрібно прибрати зі свого життя ті чинники, які провокують цю хворобу, виконуючі наступні поради, зробивши їх своїми звичками:
1) Для попередження проблем з заднім проходом, потрібно все розпочинати з правильного харчування: необхідно відмовитися або хоча б максимально обмежити прийом продуктів, що підсилюють приплив крові до малого тазу і застійні явища в ньому. Це пряні, гострі, копчені і мариновані продукти, а також алкоголь. Акцент потрібно зробити на овочі та фрукти, які багаті харчовими волокнами і просто необхідні для безперебійної роботи кишечника.Корисно вживати свіжі кисломолочні продукти, наприклад домашній кефір чи кисляк.
2) Обов'язково дотримуватися водного балансу та щодня випивати не менше півтора-двох літрів води, що сприятиме розм'якшенню калових мас та їх більш легкому виведенню.
3) Стежити за регулярністю стільця, не допускаючи тривалих закрепів, який безпосередньо пов'язаний з харчуванням і руховою активністю. Для цього варто:
намагатися більше рухатися, наприклад, ходити пішки, особливо якщо професійна діяльність пов'язана з тривалим перебуванням на ногах чи сидінням.
4) Обмежувати піднімання тяжкості, оскільки при цьому підвищується внутрішньочеревний тиск і приплив крові до малого тазу, а це – прямий шлях до подальшого виникнення геморою.
4) Взяти за правило після кожного стільця обмивати область промежини і ануса прохолодною водою. Ця процедура тренує судини.
5) Корисним також стане виконання спеціальних вправ для профілактики геморою на м'язи черевної стінки і тазового дна.
Найпростіше – це стискання м'язів промежини і ануса, ніби сильно хочеться в туалет, а потім їх розслабляти. Цю вправу можна робити в будь-якій обстановці, адже воно не вимагає від людини ні особливих положень, ні якихось пристосувань.
6) Вкрай важливо також правильно ходити у туалет, як за тривалістю, так і за положенням тіла: чим швидше ваш акт дефекації, тим менше у вас буде геморой, не сидіть на унітазі більше 3 -5 хвилин.
Не менш важливо також положення на унітазі для якісного " походу у туалет": сидіти потрібно з нахилом вперед, щоб кут між тулубом і стегном був менше 90 градусів, гострим. Для цього підставка під ноги, у туалеті буде вам у нагоді.
7) І корисним буде також звичка ходити у туалет зранку, після ранкового прийому склянки води та ранкової зарядки.
Результат від вище згаданих рекомендацій буде обов'язково, потрібно, щоб лише регулярність у вправах з вашого боку !
Будьте здорові та щасливі!
27.10.22. хірург Микола Пасько