🫷Фахівці з націоналізації більше не витиратимуть ноги об АМКУ. Таке враження склалося після інтерв'ю Forbes.ua з головою Антимонопольного комітету Павлом Кириленком, який працює на посаді майже три місяці. Тем обговорили багато, але зупинимося лише на профільних.
🦑"Нафтогаз" має ознаки монопольного становища, а в комітеті перебувають на розгляді справи щодо дій компаній, які входять до його групи", — зазначив головний захисник конкуренції.
🧟♂За його словами, до кінця року за деякими з них будуть ухвалені рішення. Йдеться про справи за зловживання монопольним становищем.
🙅♂Зрозуміло, що колишній прокурор вже не підтримуватиме забаганки головного націоналізатора країни Ростислава Шурми з офісу президента.
🥊"Керівництво "Укрнафти" намагалося вчинити певні дії, на які моя відповідь була категоричною і, можливо, не всім сподобалась", — каже Кириленко.
🤔"Комітет аналізує та оцінює вплив концентрацій за участі "Укрнафти" на відповідні ринки. Заяви щодо надання дозволу на концентрацію будуть погоджуватися з АМКУ. У випадку виявлення загрози негативного впливу на конкуренцію – реагування буде відповідним", — запевняє глава конкурентного відомства.
⛽️Він додав, що мова йде, зокрема, "про приєднання/купівлю ще однієї мережі АЗС".
📈Кириленко уточнив, що розпочате у 2022 році дослідження щодо дотримання конкурентного законодавства на ринках світлих нафтопродуктів, включаючи ціни на початку війни, триває. АМКУ зіткнувся із протидією компаній, що або не надають інформацію, або дають її не в повному обсязі, але це точно не стане на заваді прийняттю рішень, запевнив він.
💧АМКУ планує завершити у 2024 році дослідження щодо можливого "вбивчого придбання" для конкуренції "Моршинської".
⚽️Він також повідомив, що його відомство розглядає подання НКРЕКП щодо можливих порушень у вигляді антиконкурентних узгоджених дій на ринку електроенергії з боку ДТЕК Ріната Ахметова. Якщо будуть порушення – будуть відповідати, пообіцяв Кириленко.
🤼♂Борець із поганими монополіями заїкнувся про необхідність розширення повноважень АМКУ щодо конкурсів АРМА та ФДМУ для швидкого прийняття рішення. Це викликало блискавичну відповідь АРМА.
👻"Встановлення прямої залежності між швидкістю розгляду заявок на концентрацію з боку АМКУ та розширенням його повноважень матиме тяжкі наслідки у вигляді унеможливлення вчасних надходжень до державного бюджету", — йдеться у заяві відомства Олени Думи, яку у ЗМІ називали ставленицею Ростислава Шурми. АМКУ закидають, що він вже два місяці перевіряє вплив на ринок передачі в управління ТОВ "Карпатські мінеральні води" власника бренду "Моршинська". Хоча агентство знає, що на розгляд цього питання є 3 місяці.
💰Схоже мета АРМА — швидко все віддати будь-кому, аби платили гроші. Проте ситуація на ринку палива через посилення влади "Укрнафтою" свідчить, що це не завжди корисно для економіки.
😡Ну й така істерична реакція свідчить, що у київських кабінетах йде своя війна за повноваження та поділ арештованих активів.