Ця історія почалася десять років тому у Чернігові, пише «Група 41». Міська рада затвердила Програму передання гуртожитків у власність територіальної громади, включивши туди і приватизований об'єкт компанії «Чернігівоблбуд».
Мерія запропонувала підприємству надати згоду на передання гуртожитку, але отримала відмову.
На той момент діяв закон №500 від 2008 року «Про забезпечення реалізації житлових прав мешканців гуртожитків» з конфліктною статтею. Вона дозволяла забирати такі будівлі територіальній громаді без згоди власника за рішенням суду. Тому Чернігівська міська рада виграла всі судові інстанції.
Тоді «Чернігівоблбуд» звернувся до Конституційного суду щодо порушення права на попереднє і повне відшкодування вартості майна, встановленого статтею 41 Конституції України.
Конституційний Суд України наголосив, що «умову повного відшкодування власникові вартості об'єкта приватної власності в разі його примусового відчуження з мотивів суспільної необхідності встановлено безпосередньо частиною п'ятою статті 41 Основного Закону України, а відтак це питання перебуває поза межами дискреційних повноважень Верховної Ради України; законодавець у межах своєї компетенції має лише забезпечити гарантії реалізації встановленої зазначеним положенням Конституції України умови».
Спірний пункт закону скасовували. Власник повернув собі гуртожиток.
Правда є. Варто боротися, хоч для цього треба буде йти до КСУ або Європейського суду.