🤟“Будь-які питання вирішуємо — можемо міністра зняти, якщо заважає". Таку розмову двох непримітних панів почув якось у довоєнному київському кафе. 

То хто ж реально управляє країною, якщо керівники центральних органів виконавчої влади — лише наймані працівники для розв'язання питань справжніх хазяїв життя? 

Ці думки з'явилися після новини від знайомого про те, що "Укрнафта" досі не управляє арештованими заправками Tatneft. Відповідно, платежів держава не бачить. 

АРМА передало компанії Сергія Корецького активи у червні. Але остаточно папери підписати не можуть два місяці через ... відпуску профільного прокурора. 

🥱Історія тягнеться з травня 2022 року, коли суд наклав арешт на майно Tatneft в Україні. Ключова нарада щодо передачі АЗС "Укрнафті" відбулася в липні 2023 року. 

Тоді Олена Дума наголошувала, що "пріоритет держави полягає в оперативній передачі активу управителю та водночас у забезпеченні ефективного управління, насамперед сплати належного доходу в Державний бюджет". 

"На жаль, мною вже виявлено ознаки неефективного управління великим арештованим бізнесом, що може спричинити значні втрати для бюджету країни", — оприлюднила тоді очільниця АРМА результати власної аналітичної роботи. 

Ви уявляєте рівень знайомств власників ТОВ "Полтава-Капітал", "Харків-Капітал" та "Татнєфть-АЗС-Україна"? Вони вже два роки керують арештованими активами, примудряються звільняти їх через Печерський суд, обирати найвтомленіших прокурорів, які потребують довготривалих відпусток. 

Й не бояться навіть Олени Думи, яка за відсутність виплат до бюджету морально знищує будь-кого. 

Та й гроші ж не такі великі. Це вам не ОПЗ с мільйонами доларів заробітку на рік. 70 застарілих заправок росіян у двох областях два роки працюють не на бюджет. 

Важко повірити, що керівникам державних установ та компаній прийшла думка, як трохи заробити на арештованому майні. 
Таке враження, що пенсіонер союзного значення попросив не чіпати його бізнес та завів його під "Укрнафту". 

Схоже, що існують різні пропозиції власникам для збереження контролю над заарештованими фірмами. Наприклад, через неквапливість прокурорів у підписанні актів бюджет недоотримав майже 60 млн грн за підсумками конкурсів на управління активами.