Питання енергетичної незалежності, досягнення кліматичної нейтральності та впровадження інноваційних технологій у галузі обговорили учасники VIII Київської нафтогазової конференції Ньюфолк НКЦ. Захід об'єднав провідних експертів галузі для обговорення поточного стану нафтогазової галузі України та його перспектив.
Конференція стала важливою платформою для діалогу між українськими та міжнародними фахівцями, що сприятиме сталому розвитку енергетичної галузі України на шляху до енергонезалежності та кліматичної нейтральності.
Серед основних тем конференції:
Пошук енергоносіїв: нова парадигма картування комерційних покладів, інвестиційні атласи корисних копалин від Держгеонадра, перспективи освоєння глибоких горизонтів та тригенерація – комбіноване виробництво електрики, тепла й холоду.
Новітні технології: підвищення геологічного успіху буріння, технологічні ризики при спорудженні свердловин, нове покоління систем виявлення та локалізації витоків у магістральних трубопроводах.
Клімат: декарбонізація виробничої діяльності підземних газових сховищ, а також кейси з відновлюваної енергетики, як альтернативи вугіллю, зокрема на прикладі проєктів у Катарі та пілотного проєкту в Чернівецькій області.
«Україна сьогодні стикається з тими ж викликами, що й світова нафтогазова спільнота. Ми працюємо над дорозвідкою комерційних запасів на наявних родовищах, збільшенням коефіцієнта нафто- та газовилучення завдяки новітнім технологіям, зростанням ефективності роботи компанії внаслідок більш глибокої підготовки нафти та газу, а також над підвищенням ефективності використання свердловин. Паралельно ми приділяємо велику увагу зниженню вуглецевого сліду та пошуку нових джерел енергоносіїв. Деякі технологічні досягнення з розвідки покладів та практичні кейси з генерації відновлюваної енергетики справді вражають», – зазначив генеральний директор СП ПГНК Віталій Дороган.
Обмін досвідом на таких заходах дозволяє впроваджувати найкращі практики й залишатися конкурентоспроможними навіть в умовах військових викликів. Попри значні втрати інфраструктури через ворожі обстріли, ПГНК продовжує модернізацію виробничих процесів та слідкує за новими трендами.
«В ПГНК постійно проводиться робота з підтримки та інтенсифікації видобутку свердловин. Наприклад, ми впровадили систему Production Enhancement, що використовує провідні галузеві рішення для оптимізації розробки родовищ», – додав керівник департаменту розробки та геологорозвідки Олександр Дорошенко.