🕺Команда Ростислава Шурми продовжує рекламну кампанію досягнень «Укрнафти» на чолі с Сергієм Корецьким. Наразі вдалося під'єднати Forbes.ua.

💰Яскраву уяву виборців знов хотіли увімкнути мільярдами чистого прибутку компанії після того, як держава націоналізувала свій контрольний пакет акцій монополії разом із долею найбагатшого гостя СІЗО СБУ Ігоря Коломойського.

🤷♀Щоправда, досі не відомо, чи дива відбуваються завдяки менеджерському генію дуального директора, чи через безплатні, але дуже коштовні поради його координатора.

🤼Матеріал був би набагато цікавішим, якби журналісти провели заочні дебати між старим та новим керівництвом «Укрнафти». Приміром, хотілося б послухати думку Корецького щодо чотирьох кримінальних справ, де він фігурує: від продажу газу задешево до закупівлі труб задорого.

⁉️Як він ставиться до звинувачень у маніпулюванні звітністю? Яка думка про долю 600 млн куб. м газу на 14 млрд грн за ринкової ціни, що їх він отримав від попередників? Про виведення прибутків з Кременчуцького НПЗ на «Укрнафту» — благо й там, й там керівник один. Про вплив на конкуренцію посилення державних компаній коштом приватних та можливі суди з власниками.

🪖Нарешті, як вдалося зробити з «Укрнафти» — нової компанії Міноборони острівець без корупції: чому ті, хто крадуть на яйцях, гидують операціями з нафтопродуктами?

💸Натомість не полінувалися порахувати чистий прибуток за нестандартні 10 місяців — 20 млрд грн. Прогноз доходу за рік — 95 млрд грн, удвічі більше, ніж роком раніше. За досягнення компанії хочеться радіти, але є побоювання, що формула успіху не така проста, як її малюють. Тож трошки почекаємо.

🤔В інтерв'ю увагу звернули на деякі речі. Виявляється, що 80% доходів компанії припадає на продаж нафтопродуктів, 20% – газ. Тобто курс на посилення монополії у гурті та концентрація активів у роздробі, скоріш за все, продовжаться.

📉Корецький готує суспільство до можливого погіршення фінансових результатів. Причина — перевірка ДПС за попередні періоди, що може завершитися донарахуванням податкових зобовʼязань.

🤝Підозріло виглядає обізнаність очільника «Укрнафти» у показниках «Укргазвидобування» та компліменти на адресу газовидобувної монополії. Непряме свідчення можливих спільних тем і схем. Історія з ціновими іграми зі скрапленим газом як раз може бути свідченням правомірності такої гіпотези.

🤦♂Вразило одкровення Сергія Федоровича, «що заправки справді були більш зрозумілою історією» для нього, але за цей час він «зміг краще розібратись і зануритись в роботу компанії». Результатом річного польового дослідження став висновок, що «видобуток – це основа „Укрнафти“. Тобто найбільшу нафтовидобувну компанію очолила людина, яка не розумілася на видобутку — й нічого. Видобуток, як кажуть, впав, зато прибуток з'явився.

🕹Склалося таке враження, що обличчя української нафтової галузі не контролює ситуацію, а просто виконує чиїсь вказівки. Запитання: Навіщо компанії АЗС Glusco? „Держава вирішила, що в нас є відповідні знання, досвід, можливості, щоб ефективно управляти цим активом“, — безініціативно відповідає пан Сергій, наче цей актив йому нав'язали.

🫳Націоналізація „Укрнафтобуріння“ — „один з топменеджерів повідомив“, а „колеги ініціювали листа до уряду“. То може „колегам“ треба платити мільйонні зарплати? Напевно, будь-який керівник кав'ярні зрозумів би, що при падінні видобутку не можна проходити повз нових активів, навіть арештованих.

☕️Приємно вразило, що Idealist розвиває ринок кави без шефа й завершить рік з 300 млн грн доходу — зростання у три рази за чотири роки. Хоча в „Укрнафту“ компанію не пустять. Про інші родинні фірми нічого не пишуть.

❤️Корецький планує зробити з „Укрнафти“ бренд, що його люблять українці. Приклад для наслідування — польський концерн Orlen. Останній має активи в електроенергетиці та газовій сфері. Це означає, що до позиченої в Ігоря Валерійовича компанії приєднають державну генерацію, розподільні енергомережі та „Укргазвидобування“ з операторами ГРМ? Orlen у 2022 році ж злився з найбільшим нафтогазовим підприємством країни PGNiG.

Але що тоді буде з групою „Нафтогаз“ та з кланами „Укргазвидобування“? 

🚀Ну, і на останок. Шурма, позаштатний радник Корецького, зі своєю природною сором'язливістю, відхрещується від амбіцій прем'єра. То може він зробив ставку на партнера, як на майбутнього очільника уряду? Адже у смутні часи краще працюють соціальні ліфти.