🏆Двічі ордена Чернишова ордена Калагурського Газорозподільні мережі України імені Ростислава Шурми стали лауреатами конкурсу НКРЕКП на найбільшу кількість штрафів «Весна-2024».

У травні регулятор виписав рахунок центральному офісу на 207 тис. грн. «Тернопільгаз», що є часткою монополії з лютого, отримав припис на 276 тис. грн. Вінницька філія змогла домовитися зі скаржником. По Київській та Хмельницькій — рішень ще немає.

Операторів ГРМ карають за перепони споживачам при підключенні газу. Напевно, такими діями «державні облгази» змушують клієнтів платити. Іноді схема дає збої, як це сталося днями у Борисполі. Там на хабарі попався місцевий керівник «Газмережі».

А до цього АМКУ оштрафував за антиконкурентну поведінку, правда зафіксовану ще у часи Дмитра Фірташа, «Київоблгаз» на 7,6 млн грн. Але учасники справи стверджують, що після переходу до «Нафтогазу» підходи в роботі у газовиків столиці не змінилися.

💾Центральному офісу ще нагадали про необхідність переведення спілкування із замовниками з підключення в електронний вигляд.

📆Місячники позапланових перевірок «Газмережі» Національна комісія започаткувала рішенням від 4 березня № 419 щодо корпоративного центру. Потім флешмоб пішов у регіони. Хоча згідно з планом подивитися на справи експропріаторів газового господарства країни контролери мають наприкінці року.

🤔Системність роботи навіть викликала думку, що регулятор вирішив поставити на місце героїв ще не завершеної кримінальної повісті «Ростик на його команда», які намагалися псувати настрій незалежному держоргану. Але нас запевнили поважні люди в галузі, що про зведення стосунків мова не йде, а йде звичайна повсякденна робота.

😇При чому окремі експерти переконані, що «Газмережі» стають на шлях виправлення швидше за РГК. По Вінниці ніби усунули зауваження швидко й уникли санкцій. А хіба було таке за Фірташа, щоб в облгазі прийняли когось із неправомірною вигодою?

🤷♀Ці аргументи посіяли сумніви в наше бачення світу та ролі в ньому «Газмережі». Нагадаємо, що об'єднання створене з порушенням чинного законодавства. Зазвичай такі правові казуси трапляються, коли доручають тлумачити закони будь-кому. Адже якщо правники чітко знають, що тут так робити не можна, у кухарок є варіанти.

🚶♂Ми пішли в народ. Це обов'язково треба робити й команді НКРЕКП, аби сформувати краще уявлення про наслідки експропріації операторів ГРМ.

🤑Лакмусовий папірець морального обличчя монополії — мсьє Калагурський продовжує працювати на Львівщині в очікуванні великого розслідування ЗМІ щодо статків його родини. Слідство по зниклому гуманітарному вантажу зі США, до якого він мав доступ, тліє. Журналісти підтвердили, що вантаж таки був доставлений ЛОВА. На жаль, ініціатор розслідування помер. 

🫣Калагурський, кажуть, щось відчуває недобре. Лише вчора вийшов зі схованки — з лікарняного. Нехай буде здоровий.

🙅♂На Київщині версію про позитивні зміни відмовилися розглядати навідріз. Кажуть, що такого безладу ніколи не було.

«Нічого не закуповують, не ремонтують, права споживачів порушують, ліцензійних умов не дотримуються. Єдине сподівання — це на обʼєктивну перевірку регулятора та справедливі висновки», — передаємо дослівно.

Наразі великі райони в області залишаються без затверджених управлінців. Фахівці хутко зникли, не провівши навіть пів року на посадах. В одному з міст, де планували будувати завод «Байрактар», керівника взагалі запідозрили у колабораціонізмі.

Про перемогу у викритті хабарника теж не згодні, бо «Газмережі» намагалися замовчати цей випадок. А людина ж була призначена вже від державних менеджерів...

Після захоплення «облгазів Фірташа» очільник групи «Нафтогаз» Олексій Чернишов обіцяв споживачам комфорт та вчасні і якісні послуги. Казав, що націоналізація дозволить запобігти махінаціям з газом та принесе мільярдні платежі до бюджету.

Що маємо? Клієнтів намагаються нагріти, як й раніше, але вже під прикриттям держави. Справа про крадіжки газу на багато млрд розвалюється. Звіту про рекордні виплати від операторів ГРМ ми не знайшли. Про пару десятків млн грн, що їх забрали з прибутків «облгазів Фірташа» за минулі роки, чули. Про виведення майна операторів ГРМ на філії «Газмережі» через оренду, тобто фактично з-під контролю АРМА, теж читали. А про величезні гроші, що раніше осідали у кишенях олігарха, а зараз мали б попасти у держсектор — ні. 

Тому перспективи проєкту — не райдужні. Міжнародні суди змусять компенсувати Дмитру Фірташу вартість втраченого майна. На це підуть гроші від приватизації операторів ГРМ, що про неї кажуть у «Нафтогазі». Держава залишиться ні з чим, а зароблять нечесні на руку, а частіше навіть на всю голову, управлінці, яким вдалося наблизитися до конфіскованого майна. 

Але навряд газовим нуворишам варто розслаблятися (навіть у Дениса Миргородського зараз з'явилася гикавка). Правоохоронці, напевно, збирають матеріали для кримінальних проваджень — не посадять, так хоч зароблять.