🎉Націоналізація пішла на користь «Укрнафті» — фінансові показники компанії радують. Чистий прибуток, податки, дивіденди.
😕Проте немає інформації про підсумки роботи іншого експропрійованого підприємства — «Укртатнафта», що їм також керує Сергій Корецький.
Ні у державних, ні у приватних сервісах надання фінансових даних у відкритому доступі немає результатів роботи Кременчуцького НПЗ після 2021 року.
👀Довелося подивитися звітність «Укрнафти» за 2023 рік. Виникають запитання.
📈Дебіторська заборгованість компанії зросла з 2,9 млрд грн до 5,3 млрд грн. «Злочинні власники» такого собі не дозволяли. Зазвичай на кінець року цей показник був менший, ніж на початку — борги збирали. Кого кредитує компанія міноборони?
При цьому проблем з держбюджетом майже немає. За рік держава погасила компанії 3 млрд грн дебіторки та зменшила борг до 1 млрд грн.
💰Не зрозуміло, звідки у рядку «гроші та їх еквіваленти» з'явилися 17 млрд грн, тоді як на початок року тут було лише 830 млн грн.
🎁Також якимось дивом у 2,6 раза — до 44,7 млрд грн збільшилася собівартість реалізованої продукції. Хто допоміг? Можливо саме НПЗ?
На 6 млрд грн приросла кредиторська заборгованість «Укрнафти» по розрахунках з учасниками та сягнула 8,4 млрд грн. Тут, напевно, мова йде про дивіденди державі. Але як же інші акціонери — тисячі фізичних осіб, працівників компанії. У 2021 році Нацдепозитарій та НКЦПФР блокували виплату дивідендів саме через вибірковість підходу до власників. А що змінилося зараз?
🤔... От би журналісти, які нас читають, спробували дістати фінансову звітність «Укртатнафти» та попросили бухгалтера зі стажем прокоментувати показники за рік НПЗ та «Укрнафти».