Почесному президенту АТ «Мотор Січ» В'ячеславу Богуслаєву продовжили строк тримання під вартою до 6 квітня включно, повідомили «Групі 41» у Шевченківському районному суді Києва. 

Директор зовнішньоторговельного департаменту в АТ «Мотор Січ» Олег Дзюба залишиться під вартою до 8 квітня.

Обидва керівники проходять у кримінальному провадженні, що розслідується СБУ вже 5,5 років (№22017000000000272 від 06.07.2017). 

Богуслаєв підозрюється у колабораційній діяльності, пособництві державі-агресору та створенні терористичної групи. 

Як стало відомо з матеріалів судового засідання, захист нагадав суду про те, що слідство стверджує про наявність російського громадянства у Богуслаєва. В такому разі він не підпадає під статтю щодо пособництва (111-2 КК України), адже вона не стосується російських громадян. 

Проте суд заявив, що «наявність у Богуслаєва громадянства рф органом досудового розслідування належним чином не встановлено та не доведено».  Натомість він має громадянство України. 

Захист також вважає, що при плануванні постачання продукції «Мотор Січ» турецькій фірмі не було, як вважає обвинувачення, умисної дії про подальше постачання на російську територію з метою завдання шкоди Україні. 

Також не надано доказів того, що товари, які поставлялися китайським чи планувалися до постачання турецьким контрагентам, надійшли чи надійдуть до країни-агресора. 

Також адвокат вважає, що Богуслаєв не може заважати слідству чи вчиняти протиправні дії на волі, адже він звільнений з АТ «Мотор Січ», підприємство передано в управління Міноборони, свідки та підозрювані допитані, необхідні документи та речі зібрані під час обшуків. 

Проте суд вирішив ці доводи недостатніми та вважає, що Богуслаєв може переховуватись від органів досудового розслідування і суду, знищувати докази та впливати на свідків. 

«Мотор Січ» є відомим у світі виробником двигунів для літаків, гелікоптерів та ракетного озброєння, а також промислових газотурбінних установок. 

Серед конкурентів компанії називають концерни CFM Int (Франція/США), Rolls-Rоусе (Велика Британія),
Pratt & Whitney, Honeywell (обидва США), Turbomeca (Франція), а також російські компанії «ОДК-Сатурн» та «Салют». 

Крім того, завод «Мотор Січ» співпрацює з декількома європейськими компаніями по випуску легкомоторних літаків та мав плани щодо створення українських гвинтокрилів.