🫵Ініціаторами та головними авторами історії, що через неї зупинився видобуток на Сахалінському нафтогазоконденсатному родовищі, у Держгеонадрах були директор департаменту державного геологічного контролю Вадим Гончаренко та директор департаменту правового забезпечення Сергій Губа.

Таку думку висловила у FB колишня керівниця юруправління служби Христина Браіловська, яку вже 4 роки протизаконно не поновлюють на посаді. Дати свою версію подій її змусили закиди, ніби юридичні проблеми з ліцензією виникли через її помилки.

Мотиви вчинку чиновників вона не вказала. Але з тексту поста можна зробити припущення, що дозвіл хотіли віддати близьким бізнесменам. З цього приводу в ЗМІ згадувалася родина Миколи Злочевського, яка розробляє ділянку поруч з Сахалінським родовищем.

🕵♂Наразі відносно Губи проводиться службова перевірка за фактом направлення ним та начальником відділу претензійно-позовної роботи Геннадієм Герою заяви до Шостого апеляційного адміністративного суду про поворот виконання судового рішення.

Саме внаслідок цього кроку було скасовано спеціальний дозвіл на користування надрами «Укрнафтобуріння».

Спростовано твердження, ніби з вимогою звернутися до суду виступило ДБР. Державне бюро лише просило дати пояснення щодо виконання рішення Верховного суду України по цьому родовищу.

ВСУ, окрім скасування видачі ліцензії, просив розглянути заяву «Укрнафтобуріння», що знаходилася у БЕБ. Якщо Держгеонадра фізично її не мала, то не треба було і звертатися до суду про поворот рішення.

🤔"Зараз видай (дозвіл) прилеглим — УНБ оскаржує, видай УНБ — прилеглі оскаржують, оголоси аукціон — обидва оскаржують. І так по колу", — зробила невтішний юридичний аналіз фахівець.