⚽️Націоналізація — справа кожного

Є перший сигнал близької націоналізації енергоактивів Ріната Ахметова. Це спало на думку після свіжих постів громадських лідерів різного масштабу.

Експерти встановили зв'язок між швидкістю робіт з відновлення енергопостачання на Київщині після буревію та монополізацією галузі.

Тон дискусії задав голова Спілки споживачів комунальних послуг України Олег Попенко. Коментуючи критику не такого відомого діяча Паши Янцева, пан Олег згадав «приватизацію без обов'язків», створення монополії на ринку, приєднання нових споживачів без модернізації мереж і плинність кадрів в ПЕК через низькі зарплати.

Ззовні все виглядало, як початок кампанія з перегляду підсумків роздержавлення енергетики. Так само матеріали в ЗМІ передували ідеї націоналізації активів Вадима Новинського, Михайла Фрідмана чи Миколи Злочевського.

Здавалося, що влада поспішає, бо привід знайшли дуже сумнівний — пошкодження енергомережі стихією. Коли дерева падають на людей, критикувати енергетиків, навіть монополістів, за повільне відновлення енергопостачання трошки дивно. Але найцікавіше виявилося попереду, коли ознайомилися з першоджерелом повідомлення.


🤷♂Хто кому монополіст?


ДТЕК згадали на сторінці громадського руху «Вільна нація», що видав цього року два повідомлення, в тому числі попереднє у квітні. Пост скинули Олегу Попенку, він на нього рефлекторно відреагував, не вчитуючися у зміст. А про що ж писав автор?

На думку Янцева, споживачам не відновлюють постачання електроенергії через монополію на ринку. Після цієї тези автоматично пересічний українець будує логічний ряд: монополія — ДТЕК — націоналізація. Але тільки не хлопці з «Вільної нації».

На їхню думку, брак конкуренції полягає у впливі держави на енергоринок. Тому дерева на ЛЕП падатимуть перебої з електрикою виникатимуть, доки не буде економічної свободи.

💰Експорт ідеології

Якби не цей пост, то ми б не дізналися про існування такого громадського об'єднання, що працює вже майже два роки. До своєї роботи воно залучає багато міжнародних експертів, у тому числі з США.

Активністю структура може дати фору деяким партіям — фінансування йде стабільно, цілком можливо, що під майбутні вибори.

Організація розробляє стратегію розвитку України за участю В'ячеслава Домбровскіса — політичного діяча та економіста, який обіймав посади міністра освіти й науки та міністра економіки Латвії.

По батькові він українець Галущенко, але виховував його російський вітчим, чиє прізвище він й взяв. На початку жовтня експерта ледве не затримали у Бішкеку (Киргизстан) через запит російського слідчого комітету через його голосування за закон проти радянської символіки.

Натуралізований латиш працював у Німеччині, потім повернувся до Латвії й став членом правління місцевого осередку Фонду Сороса.

На думку цього економіста, «Україна перебуває у стані захоплення олігархами».

Виходить, що Янцев мав би виступити проти мільярдерів з політичним та медійним впливом, але чомусь звів все до втручання держави в економіку.

Тобто окремо його тези відповідають ідеології нової політичної організації. Проте їх поєднання породжує зовсім інший зміст...

🔗Тісний світ

«Вільна нація» входить в міжнародну мережу Atlas Network, засновану у США британцем Ентоні Фішером для обміну досвідом серед ліберальних аналітичних центрів.

А надихнув його на цей крок Фрідріх-Август фон Гаєк — борець проти націоналізації, чиє ім'я використовує для спілкування «Група 41».

«Приватна власність є головною гарантією свободи, при чому не тільки для тих, хто володіє цією власністю, а й для тих, хто нею не володіє», — писав економіст...

Ось так під час розслідування ми й вишли на себе)