Група 41:
🦑Легенда для №17
АТ «Волиньгаз», серед клієнтів якого 250 тисяч родин, став 17-тим «облгазом» РГК, що перейшов під контроль держави та увійшов в групу «Нафтогаз», повідомляє монополія.
«Зміни були зумовлені необхідністю вирішення стратегічних енергетичних завдань, що стосуються надійного захисту критичних об'єктів, а також швидкого відновлення інфраструктури в разі ворожих атак», — пояснили в компанії.
І тут знов постає запитання, а комунальні критичні об'єкти держава надійно захищати та швидко відновлювати не збирається? А більшиц ризик пошкоджень у Луцьку чи, приміром, у Херсоні, де приватний облгаз працює в умовах постійних обстрілів?
Такі тези свідчать, що, на жаль, менталітет у керівників «Нафтогазу» чи «Газмережі», якщо вони погоджують ці пресрелізи, залишається суто радянський. Та й знань щодо вимог європейського та українського законодавства бракує. Нагадаємо, що, згідно з Конституцією, держава забезпечує захист прав усіх суб'єктів права власності й господарювання.
Тому ніякого «надійного захисту» та «швидкого відновлення» у квазідержавних компаніях порівняно з приватними бути не може. А допомога держави має суворо контролюватися, аби не ставити в нерівні умови різні підприємства.
У повідомленні «Нафтогаз» обіцяє, що тарифи на послуги розподілу залишаться незмінними, але «поки що». Натякають на подорожчання з січня?
🥷Службіст
Цікаво, що очолив «Волиньгаз» ексголова Луцької РВА Володимир Кец, якого представили колективу 20 жовтня.
Це чиновник до мозку кісток. Його біографія взагалі нагадує трудовий шлях співробітника спецслужб. Був у радянській армії три роки: флот чи прикордонні війська КДБ? Після цього закінчив історичний факультет Львівського педагогічного інституту й відразу пішов працювати до відділу оборонної роботи Волинської облдержадміністрації.
По цьому напряму він розвивається в області 6 років.
Потім Кец займає керівні посади в різних органах влади в регіоні, що ніяким чином не пов'язані з газом.
У кріслі начальника головного управління праці, соціальних питань та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи Волинської облдержадміністрації мав судову справу щодо порушень тендерного законодавства. Призначили штраф та заборонили рік займати відповідальні посади.
З червня 2020 до вересня 2022 року наш герой очолював Луцьку РДА (РВА). Сам він стверджував, що заяву на звільнення не писав, а її підробили вороги з обласної адміністрації. Але на тому детективна історія й скінчилася.
Й ось через рік керівник «Нафтогазу» Олексій Чернишов вирішує, що побудувати з монополії «взірець корпоративного управління» неможливо без професійного бюрократа радянської епохи. До речі, «Рух Чесно» пов'язує Володимира Олександровича з партією «Команда Андрія Балоги» «господаря Закарпаття» Віктора Балоги.
💃Що за кума, що в «Газмережі» не була?
Цей приклад чудово характеризує кадрову політику у «державному драйвері».
На посади не призначають людей, які розбираються в галузі чи показали менеджерські здібності у приватному секторі. «Теплі місця» займають «збиті» держслужбовці, аби пересидіти.
Зазвичай такі приводять у компанію своїх родичів, друзів, коханок, близьких підприємців. А ті розуміють, що протримаються біля годівниці лише до зміни політичного керівництва. А там почнеться наступна хвиля кадрових змін одних кумів на інших.
Тому на заробіток залишається десь рік. Про який розвиток мереж може йти мова? Тут треба швидко рубити капусту на ремонтах та непотрібних закупівлях.
Приватні компанії теж не без гріха, але мотивація керівництва там інша: коли крадуть у держави — то одне, а коли в тебе — зовсім інше...
💰"Бойові" за Фірташа
Наразі неприродна монополія "Газмережі", що будується в сумнівний з правової точки зору спосіб, володіє АТ "Вінницягаз", "Волиньгаз", "Дніпрогаз", "Дніпропетровськгаз", "Донецькоблгаз", "Івано-Франківськгаз", "Житомиргаз", "Київоблгаз", "Криворіжгаз", "Кіровоградгаз", "Львівгаз", "Миколаївгаз", "Сумигаз", "Харківміськгаз", "Харківгаз", "Хмельницькгаз" та "Черкасигаз".
Дива у роботі "облгазів" не помітно. Хоча є елементи містики. За пів року "Газмережі" сплатили за оренду газопроводів міненерго 25 млн грн, проте в тарифі цих коштів немає.
Монополія попросить НКРЕКП компенсувати ці витрати коштом споживачів наступного року?
Поки не відомо, чи це плата лише за державні мережі, яких у найкращому випадку по країні нараховується відсотків 60.
Можливо, "Газмережі" планують платити за оренду недержавного майна "експропрійованих" операторів газорозподільних систем? Адже з цих коштів горе-управитель "Чорноморнафтогаз" має розраховуватися з АРМА.
Уявимо, що агентство вважає платежі замалими й вирішує змінити управителя, як це було у випадку з АЗС Glusco. В якому стані поверне активи "Чорноморнафтогаз"? Брали працюючи підприємства, а віддають фірми на папері без ліцензій та колективів? Афера сторіччя.
"Група 41" звернулася до АРМА з проханням повідомити, а скільки ж договорів на оренду мають "Газмережі" за погодженням з "Чорноморнафтогазом", що йому передали 26 операторів ГРМ, та які орендні платежі очікуються?
Не виключаємо, що АРМА скаже, з яких коштів "Газмережі" планують сплачувати за експлуатацію майна "облгазів", адже в тарифі компанії та її філій таких видатків теж не заплановано.
Щоб потім Олена Дума знов не казала, що брати гроші з "Чорноморнафтогазу" — то є злочин проти України.
Можна ж піти й далі: якщо ці хлопці рятують країну від Дмитра Фірташа, то їм можна ще й "бойові" платити.