Російська армія руйнує не тільки українські міста, а й знищує дитинство українських дітей. Окупанти вбивають, травмують, проти волі депортують дітей до рф. Обстрілують освітні заклади. Займаються пропагандою на окупованих територіях.

Існує 6 видів воєнних злочинів щодо дітей:

Російські військові на території України вчиняють усі 6 видів правопорушень проти дітей. 

Наразі розслідується 1042 кримінальних провадженнях щодо порушень, вчинених окупанти проти дітей. З них 491 – за фактами збройного нападу на дитячі установи та заклади, 551 – воєнні злочини проти дітей.

Підозри вже отримали 11 військовослужбовців рф, зокрема щодо сексуального насильства над неповнолітньою.

Від початку збройної агресії росії в Україні загинуло 243 дитини, 446 – поранено, 145 дітей вважаються зниклими безвісти. Найбільше дітей постраждало в Донецькій, Київській, Луганській, Миколаївській, Сумській, Харківській, Херсонській, Запорізькій та Чернігівській областях.

Серед загиблих 130 хлопчиків та 79 дівчаток, стать ще 34 дітей наразі встановити не вдалося. Наймолодшим загиблим дітям було 23 дні, півтора та три місяці.

166 дітей загинули від бомбардувань та обстрілів збройними силами РФ, 36 – окупанти розстріляли у цивільних автомобілях, на яких родини намагалися виїхати в безпечні місця, 17 – були вбиті прицільним пострілом військових росії, 13 – загинули під час евакуації «зеленими коридорами», 6 – підірвалися від детонації бойових снарядів, 5 – померли, не дочекавшись медичної допомоги та під завалами.

Через постійні бомбардування та обстріли пошкоджено 1937 закладів освіти, 181 з яких зруйновано повністю.

Детальніше у відео.