Акція та реакція. Значення особи, довіру до неї та її вплив можуть визначати опитування, гроші, значки народних депутатів та інші символічні речі. Проте, коли вони зіштовхнуться з реальним світом часто-густо виявляється, що герої не справжні, а їх вплив дутий.

РНБО приймає рішення про закриття трьох опозиційних ТВ, які належать опозиційному політику Тарсу Козаку від ОПЗЖ. Його політичну силу підтримує до 18% населення України. Особистий рейтинг перших осіб цієї партії від 6 до 15% відсотків. Уряд країни в позасудовому порядку накладає обмеження на політики на основі звинувачення СБУ у фінансуванні тероризмі (доказова база засекречен). Роботу втрачають тисячі людей, що були задіяні в роботі трьох інформаційних каналів. Через тиждень президент Зеленський видає указ про накладання персональних санкцій по відношенню до Віктора Медведчука та Оксани Марченко. Вся країна мовчить, кум українського політика та за сумісництвом президент держави-агресора стверджує, що в Україні немає демократії. Виявляється можна закрити опозиційне ТВ та накласти на діючого депутата українського парламенту санкції і нічого не станеться країна бути своїм життям. Цікаво, чому ж колишнього президента Порошенка переслідують у судовому порядку, а не на основі рішень РНБО.

З іншого боку. Звичайний блогер Сергій Стерненко, що має значну аудиторію в україномовному тубі, отримує вирок 7 років в'язниці за, нібито, викрадення проросійського політика. Цього ж дня по всі країні проходять мітинги, під офісом президента сутички з поліцією. Депутати від правлячої партії «Слуга народу» вимагають від президента та спікера терміново провести судову реформу та не допустити політичних переслідувань. Ще раз, 5 тис людей виходить у Києві на мітинг під офіс президента, бо на їх думку суд в Одесі виніс, на їх думку, сфабриковане рішення блогеру з ютуба.

Висновок. Гроші, рейтинги, депутатство, ТВ можуть бути фікцією, якщо за тобою немає реальних людей, які готові о 20.00 вийти на вулицю і підпалити фаєр. В сучасному світі симулякрів, лайків, інфлюєнсерів реальні дії залишаються дієвими та актуальними.