На початку лютого сусідню Польщу відвідав віцепрем'єр-міністр — міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Олексій Резніков. Він провів низку зустрічей та вручив віцемаршалку польського Сейму Малгожатою Госевською Орден княгині Ольги ІІІ ступеня. Запросив президента Польщі прийняти участь у саміті Кримської платформи та в заходах з нагоди відзначення 30-річчя Незалежності України. Поляки запросили українського керманича на святкування 230-ї річниці Конституції Польщі. Потім згадали, що прем'єри обох країн ще ні разу не зустрічались і вирішили, що треба зустрітися і їм, відповідно це може відбутися або в Польщі, а в Україні чи на кордоні країн.
Чудово, прекрасно, черговий дипломатичний прорив. Проте, 15 лютого в Кракові відбулась зустріч прем'єр-міністри країн Вишеградської групи (Польща, Чехія, Словаччина, Угорщина) за участю президента Європейської ради Шарля Мішеля де була підписали декларацію про подальшу співпрацю з нагоди 30-річчя створення «четвірки».
Жодне українське ЗМІ і ціле міністерство закордонних справ України не помітило зустрічі, де обговорювалось питання розширення НАТО та ЄС.
За підсумками зустрічі країни «Вишеграду» у спільній декларації підтримали процес розширення ЄС та НАТО, подальший розвиток Східного партнерства, європейські прагнення учасників цього проекту, а також поглиблення співпраці з країнами Партнерства.
Сподіваюсь, що в Україні пам'ятають про приналежність до Східного партнерства і те що «формат Вишеграду» був інструментом інтеграції згаданих країн до НАТО та ЄС.
Олексій Резніков у Варшаві згадував про можливість співпраці в рамках ініціативи «Тримор'я», але через тиждень Україна проігнорувала можливість нагадати про себе завдяки формату Вишеградська група+. Про події з нагоди 30-річчя створення " Вишеградської четвірки" не згадав жоден українські експерт міжнародники.
Варто сподіватися, що українська не досвідченість не буде сприйматися, як ігнорування країн сусідів, а спишеться на нашу зайнятість внутрішніми проблемами.
Нагадаю, до кінця року головує у Вишеградській групі Польща, у червні, планується проведення ще двох зустрічей "Четвірки" на рівні глав МЗС, а також щонайменше одна зустріч прем'єр-міністрів у форматі "Вишеградська група+" за участю "когось із важливих зовнішніх партнерів". Можливо цим партнером має стати Україна.