У Варшаві 4 грудня відбувся з'їзд консервативних і правих партій з різних країн ЄС, на якому вони обговорюють співпрацю і своє бачення майбутнього Євросоюзу. Українські ЗМІ та політичні коментатори фактично не помітили згаданої події, а дарма.

Ініціатором з'їзду був лідер польської правлячої партії «Право і справедливість» Ярослав Качинський. До Варшави прибули політики з Франції, Австрії, Бельгії, Естонії, Фінляндії, Литви, Нідерландів та Румунії.

Проте, серед усіх учасників урядуючими політиками були лише прем'єр Польщі Матеуш Моравецький та угорський прем'єр Віктор Орбан; всі інші або маргінальні політики, або лідери опозиційних партій у своїх країнах, як-то: лідерка французького правопопулістського «Національного об'єднання» Марін Ле Пен та лідер іспанської Vox Сантьяго Абаскаль.

На зібранні не було Маттео Сальвіні з італійської «Ліги» та лідера «Братів-італійців» Джорджія Мелоні.

Польська опозиція назвала Варшавський саміт – з'їздом 5 колони Путіна у Європі. Важко не погодитись з даним визначенням, адже згадана Марін Ле Пен або відсутній Маттео Сальвіні відверто підтримують риторику Путіна щодо України та отримують фінансову допомогу з Росії. Польська влада хоче представити зустріч, як форму внутрішньо європейської дискусії про майбутнє Євросоюзу та консервативного або правого руху.

На жаль, в декларації Варшавського саміту відсутня будь-які згадки про міжнародну ситуацію (кризу на польсько-білоруському кордоні, імперіальну політику Росії із 100-тисячими військових на кордоні з Україною, кризу міжнародного права та загрози для системи світової безпеки). Переконаний, що Києву тяжко зрозуміти доцільність подібної зустрічі виключно через призму внутрішньоєвропейської дискусії. Адже, у 2017 Ярослав Качинський переконував, що він має стільки ж спільного з Марін Ле Пен скільки з Путіном.