У Євросоюзі вже завершився перший етап вакцинації (відбулось щеплення медперсоналу). У лютому та березні розпочнеться щеплення літніх осіб (старші за 70 років). Ізраїль розпочинає щеплення дітей і є світовим лідером по вакцинації населення.

Тим часом, в Україні триває суперечка, яку вакцину застосовувати. Потрібно підкреслити, що прем'єр Денис Шмигель чітко заявив, що Україна купуватиме вакцину з ефективністю понад 70%.

Якщо так, то можливо нас готують до купівлі російської вакцини «Спутник V». якщо ні питання закрите. В контексті висловлювань Юрія Вітренка про можливість купівля російського газу стає очевидним, що уряд України шукає способів допустити на український ринок російську вакцину та газ.

Проте, хочу звернути увагу на заяву мера міста Києва Віталія Кличка, який заявив про готовність міської влади за кошти місцевого бюджету купити 1 млн. доз препарату для вакцинації 500 тис. киян. Шляхетне вчинок мера з якого може початися процес реальної федералізації України.

В жодній країні Європейського союзу місцева влада не купує вакцину. Більше, ЄС веде перемовини про закупівлю від імені всіх країн. Німеччина має федеративний устрій, але жодна федеральна земля не проводить самостійних перемовини та не купує вакцину. Рівень життя у Мюнхені, Берлін або Дрездені різний, але у багатій Баварії місцева влада не додумалась купувати вакцину для жителів Мюнхена або Нюрберга, бо вони мають більше грошів ніж жителі Саксонії або Померанії.

В сусідній Польщі (унітарна країна) обіцяють вакцинувати всіх осіб, що легально перебувають на території країни (читай українські заробітчани мають шанс вакцинуватися швидше ніж на Батькіщині). Варто підкреслити, що у Польщі влада всіх великих міст перебуває в опозиції до центральної влади, але вакцинація відбувається централізовано. Варшава або Вроцлав не замовляють вакцину окремо від уряду, хоча їх бюджети дозволяють це зробити.

Заява Кличка може викликати з початок реальної федералізації та сегрегацією, адже наступним кроком може стати привілеї для вакцинованих киян та обмеження для приїжджих у столицю України.

Варто нагадати, що на окупованих територіях українці будуть вакциновані російською вакциною, якщо Україна не подбає про альтернативну можливість. Київ має навести лад з процесом вакцинації та закупівлі, інакше ми стоїмо за крок від медичного та політичного хаосу.