Німецька Соціал-демократична партія (СДПН), «Зелені» та Вільні демократи офіційно оголосили про формування нової урядової коаліції, яку називають світлофор (за партійними кольорами партій). Олаф Шольц – лідер СДПН – отримає посаду канцлера Німеччини, а співлідерка «зелених» Анналена Бербок очолить Міністерство закордонних справ. Очікується, що уряд складе присягу у грудні після того, як партії проголосують за коаліційну угоду.

Документом, яки регламентує внутрішню та зовнішню політику майбутнього уряду Шольца є коаліційна угода в якій 7 разів згадується про Україну. Зокрема, німці готові підтримувати рух України, Молдови і Грузії  до членства в Європейському Союзі. Також, зазначається що німецький уряд продовжуватимемо допомагати Україні у відновленні повної територіальної цілісності та суверенітету і сприятиме енергетичному партнерству.

«Ми вимагаємо негайного припинення спроб дестабілізації України, насильства на сході України та незаконної анексії Криму. Шлях до мирного врегулювання конфлікту на сході України та зняття відповідних санкцій залежить від повного виконання Мінських угод. Ми за вирішення заморожених конфліктів у регіоні», — йдеться у документі.

Варто підкреслити, що у коаліційній угоді уряду Ангели Меркель, підписаній у 2017 році, Мінські угоди згадувалися п'ять разів, при цьому вказувалося, що Німеччина виступає за добросусідські відносини з Росією і підтримує концепцію Європи від Лісабону до Владивостоку.  В нинішній угоді Берлін виступає за партнерство з Москвою у розв'язанні глобальних питань (клімат, енергетика та інше) та пропонує розглянути можливість безвізових поїздок для молоді до 25 років. В тексті документу взагалі не згадується Північний потік – 2 та ідея Європи від Лісабону до Владивостоку.

Іншим вагомим пунктом є твердження, що Німеччина є відкритою для дискусії про свої злочини у Другій світовій перед Україною.

Слід нагадати, що посол України в Німеччини Андрій Мельник неодноразово підкреслював, що саме Україна, а не абстрактний Радянський Союз, постраждала від злочинів Гітлера. Україна має унікальний шанс нагадати Берліну, що Друга світова війна проходила на території нинішньої України, а не Росії чи енігматичний Сход, а у війні гинули українці, а не радянці чи просто червоноармійці.    

Все це вказує, що попри побоювання політика нового німецького уряду не буде у жодному разі проросійською, а  України може отримати шанс на зелене світло при вступі до ЄС.