Київська міська рада ухвалила рішення про виконання гімну України у школах міста. Звичайна буденна подія в країні де намагаються будувати політичну націю. Зрозуміло, що дане рішення набуло більшого резонансу ніж весь той дерибан землі, який тривав у столиці України останні десятиліття.

Хочу звернути увагу на публікацію новини про співання гімну України у школах Києва на україномовній версії Белсат.

Журналісти Белсат, не перепрацьовують, і публікує новину з посиланням на Громадське. Тобто, телебачення, що позиціонує себе незалежним та не заангажованим передруковує новину з українського ідеологічного ресурсу (наступний крок – партнерські матеріали із Забороною). Для особливо талановитих Белсат у бекграунді новини вставляє пояснення чим є рішення Київсьміськради: «Подібна практика існує у школах Туреччини, Казахстану, Китаю та багатьох регіонах Російської Федерації. В Індії влада рекомендує виконувати гімн не лише перед початком уроків, а й перед початком робочого дня. У деяких школах Японії та США діти теж можуть співати гімн, проте це не обов'язково». Про співання гімну у польських школах, уроки релігії та хрести в парламенті і школах чомусь мовчать.

Однак, як говорить українське прислів'я: Не так страшні пани, як підпанки. Редактор україномовного Белсату вирішив для наочності здичавіння України привести декілька коментарів з фейсубуку (це мабуть такий новий євростанданрт у написані новини для об'єктивного розуміння рішення українських депутатів)

«Ви хворі *******, що відірвались від реальності. Хіба ваше дитинство під „союз нерушимый“ о 6 ранку зробило вас патріотами радянського союзу? Хіба насильне читання Кобзаря викличе захоплення творчістю Шевченка? Гімни, герби, прапори та вишиванки викликають відразу на фоні тотальної „пухнастої тваринки з північних країв“, особливо, коли це просто мімікрія для клептократії», – вважає користувач з ніком Akayama Shirobei.

На жаль, ні Громадське, ні Белсат – не повідомили про чудову новину, що Тарас Шевченко був євроінтегрований разом із статую Христа та Пілсудським потрапивши під гарячу руку ЛГБТ+ активістів.

Маю питання, чому редакція Белсат мовчить, що Україна планує голосувати за Стамбульську конвенцію? Може через бажання Польщі вийти з цієї конвенції. Громадське не мовчить і розповідає українським читачам, що поляки переслідують ЛГБТ+ спільноту та хочу вийти з Стамбульської конвенції.