17 грудня у п'ятницю Прикордонний комітет Білорусі заявив, що на кордоні був затриманий польський військовий, який втік зі служби і нібито хоче отримати притулок у Білорусі. На початку інформація сприймалась, як фейк та пропаганду Лукашенка. Проте, згодом генерал Томаш Піотровський підтвердив, що польського військового у званні солдат Еміль Чечко, 1996 року народження, що служив 11-ї Мазурського артилерійського полку 16-ї Поморської механізованої дивізії імені короля Казимира дезертирував та перейшов східний кордон у бік Білорусії.

Згодом у польських ЗМІ з'явилась інформація, що декілька днів перед цим молодий чоловік був затриманий за керування автомобілем у нетверезому стані (тести підтвердили вживання алкоголю та наркотиків). У ЗМІ можна було прочитати, що Еміль Чечко мав антиамериканські погляди, критикував Євросоюз, залишав расистські коментарі та побив власну матір. 

 У другій половині дня Міністерство національної оборони Польщі повідомило про звільнення з посад началників солдата-втікача. На думку, польського міністра оборони солдат Чечко взагалі не мав права знаходитись поряд з кордоном.

Білоруське КДБ інформує, що вчинок (прохання про політичного притулку в Республіці Білорусь) поляка був мотивований його незгодою з політикою Польщі щодо міграційної кризи та практикою негуманного поводження з біженцями з боку польських військових

Варто зазначити, що польська опозиція вже використовує факт дезертирства у політичній боротьбі стверджуючи, що військові тікають у Білорусь, бо під владою правлячої партії не можливо служити і жити.

Білоруські держані ЗМІ взяли інтерв'ю у польського зрадника у якому він розповів про свою втечу:

«Я дезертирував через колючий дріт, порвав штани та поранив руку, перебіг через нейтральну смугу та побачив польський патруль, я зняв форму та без одягу голим, манівцями побіг в сторону Білорусі»

Польське інтернет видання  Onet з посиланням на джерела у військових спецслужбах інформує, що найбільш імовірна версія втечі є шпигування рядового Чечко на користь Білорусії

«Іншу сторону від початку операції на польсько-білоруському кордоні найбільше цікавить інформація про моральний стан дислокованої там польської армії. Вони хочуть знати, хто має сімейні проблеми, проблеми з наркотиками чи фінансові проблеми. Ці знання згодом можуть бути використані білоруськими службами для вербування польських солдатів» — сказав один зі співрозмовників польського видання.

Також повідомляється, що сестра солдата-втікача мала зв'язок з громадянином Білорусі, а в нього самого були там знайомі.

Робоча версія польських служб, щодо втечі поляка — це шантаж або добровільна співпраця іноземною розвідкою з огляду на перспективи виключення з армії та можливий арешт.