Не розумію здивування читачів від оприлюднення інформації про випускників, котрі за результатами ЗНО посідають останні місця серед школярів України.

Діти давно втратили мотивацію вчитись, здобувати нові знання, перемагати в олімпіадах, отримувати медалі за наполегливе навчання. Адже успішність (в значенні українського культу грошей) жодним чином не залежить від рівня та специфіки набутої освіти. Ні спеціальність, ані рівень акредитації чи міжнародний авторитет ВНЗ, диплом якого тобі куплять батьки, абсолютно не вплинуть на твоє працевлаштування в КМУ, ВРУ, НАЗК, ОГПУ, ОДА,  ОПУ,  обласних чи міських структурах будь-якої влади з місцевим самоврядуванням. Дорослі громадяни безсилі пояснити власним дітям навіщо вчитись, якщо ви плануєте залишитись в наскрізь корумпованій Україні?

Я також не  знаю відповіді на це світоглядне питання, складаючи власні атестати, дипломи, сертифікати, свідоцтва, грамоти, подяки, медалі, орден в мішок і роками безуспішно намагаючись потрапити на роботу в МОДА чи міськвиконком ))) Мої дорослі діти покинули Україну ще в 2010 році, побачивши, як «мудрий» народ обирає власним погоничом двічі несудимого випускника Єнакіївської восьмирічки. Десять класів шапкокрад вечірньо закінчив вже у колонії.

І даремно опозиціонери критикують вчителів за низький рівень знань учнів та загальноукраїнські тренди.

Можна призначити на посаду генерального прокурора України особу з судимістю, але без (навіть) початкової юридичної освіти, якщо цей персонаж – Ю. Луценко, кум одного президента «в один тур».

Наступний загально обраний президент, бакалавр права за дипломом колишнього Криворізького технікуму, що раптом став університетом, призначає очільником СБУ рядового кіно-юриста. Попередньо цьому другу дитинства – І. Баканову, який жодного дня ніде не служив та не навчався на військовій кафедрі, гарант конституційних прав надає звання лейтенанта.

Можна й далі безкінечно продовжувати перелік сучасних українських ілюстрацій повної непотрібності освіти, знань, спеціального досвіду. Не буду. Лише нагадаю, що М. Добкін — доктор права, як і небіжчик Г. Кернес. А І. Ківа, Ю. Мендель – кандидати якихось (чесно, не пам'ятаю) наук. Хтось дасть гарантію, що ці вчені всесвітнього рівня складуть ЗНО краще за сіру більшість шкільних випускників?

Погляньмо, приміром, на миколаївські реалії. Це мсто за наслідками НО посідає останнє місце серед обласних центрів України. Заступником голови ОДА з питань культури працює екс-комуніст, пенсіонер, випускник місцевого педінституту, вчитель історії Ю. Гранатуров. Ще один вчитель історії Ю. Андрієнко працює заступником Миколаївського міського голови із «земельних питань». Вчитель математики з цього ж інституту Ю. Любаров очолює міське управління культури. Одним із замісників очільника МОДА служить Олександр Трайтлі, випускник університету в Мукачево. Райцентр з 80-тисячним населенням за прикладом Кривого Рогу перейменував технікум на університет і «штампує» магістрів.

Міське та обласне управління туризму очолюють особи, що окрім російської, не знають жодної іноземної мови. Управліннями спорту керують люди, які не виконали норматив майстра спорту в жодному різновиді спортивних змагань.

Не аналізую професійний рівень перелічених спеціалістів. Не намагайтесь судити інших, і вас не осудять. Мабуть, вони через самоосвіту, геніальні здібності, щоденну працю над вже досягли нечуваного рівня компетенції. Хоча рівень життя усіх інших говорить про протилежне.

Лише пропоную залишити в спокої вчителів та результати ЗНО. Діти щодня бачать, як під час сходження соціальними сходами догори освіта немає взагалі ніякого значення. Тому за цих умов найгеніальніший вчитель не зможе мотивувати школярів до навчання.

Коли ти потрапив до команди електоральних переможців, для тебе відчинені усі двері та посади. За потреби владоможці навіть змінять чинне законодавство. Але якщо ти критикуєш владу, отримаєш вовчий квиток у безробіття. Згадайте О. Данилюка, випускника Київської політехніки та економічної школи в Індіані (США). Його формально не допустили до участі в конкурсі на посаду, позаяк його американський диплом не верифіковано в Україні ))) Високе посадове крісло через фіктивний конкурс віддали недолюстрованому чиновнику з бригади «легітимного».

ЗНО – Знання Нас Обмежують. Направду. ЗНО є лише дзеркалом, яке показує нам хамовиту пику хворого соціуму. Не треба сварити люстерко за правду.