Перш, аніж повернутись до питання пенсій, мушу повідомити дещицю по себе. Аби читач відчув мою причетність до теми.
Протягом півтора роки отримую пенсію за віком – 2200 грн на місяць. Працюю від 19-річного віку, себто, протягом 42 років. Наробив 3 роки стажу державної служби.
Обирався депутатом Центральної районної ради в м. Миколаєві (перше скликання), Миколаївської обласної ради (друге скликання). В одному випадку висувався від НРУ, в іншому – від УРП.
Визнаний борцем за незалежність України в ХХ сторіччі. За це визнання мені додали до пенсії 0 грн, 00 копійок. Єдиний в Миколаївській області нагороджений державною нагородою – Почесною президентською відзнакою «Хрест Івана Мазепи», № 3. За цей орден мені додали до пенсії ті самі 0 грн 00 копійок. Якби мене нагородили грамотою Ради міністрів СРСР, приміром, за боротьбу з українським націоналізмом, отримав би надбавку до пенсії в розмірі 500 грн (((
Незалежної української держави поки не існує. Ми протягом 30-річчя живемо в шароварно-борщовій версії Росії. В цій частині ніхто з керівників України заперечити В. Путіну не може. Та й не бажає. УРСР перейменували на Україну. Замість дерусифікації тішимось декомунізацією, як дідько цвяшком. Безвіз між Україною та РФ зберігається як доказ внутрішнього конфлікту між Малою Росією та Великою Росію. Війни між двома незалежними кранами немає – це збройне протистояння між одними російськомовними та іншими російськомовними…
Малоросія, поки, лише трошки демократичніше за РФ. Але на відміну від РФ чи Білорусі українські демократичні пенсії пересічних громадян значно поступаються сусідським, «тоталітарним».
При цьому екс-судді Конституційного Суду в Україні отримують пенсії в розмірі 220 тисяч грн. Судді місцевих судів – пенсіонери «виживають» на щомісячне утримання в межах 60-70 тисяч грн. Колишні нардепи та міністри отримують щомісяця пенсійні виплати обсягом від 15 до 50 тисяч грн.
Серед виборців України пенсіонери – мільйонери, на жаль, складають меншість. Середній розмір українських пенсій для 11 мільйонів наших пенсіонерів складає 3800 грн на місяць. В Миколаївській області цей показник дорівнює 3500 грн. ПФУ не соромиться повідомляти: 6 мільйонів українських пенсіонерів приречені на голодне вимирання — вони отримують щомісячну пенсію меншу за 3 тисячі грн. З них 1, 7 мільйони помруть вже найближчим часом, намагаючись вижити на суму меншу за 2 тисячі грн. Хронічне недоїдання обізвуть ковідом. Класичною хворобою легенів або черговою оновленою версію.
За таких умов рейтинг правлячої партії президента, що обіцяв 21. 04 2019 – закінчення епохи бідності, стрімко падає. Піарники з ОПУ винайшли метод підвищення авторитету влади «слуг народу». ПРОТЯГОМ ТРЬОХ МІСЯЦІВ ПОСПІЛЬ НА ПЛАТНИХ УМОВАХ (нецільове використання бюджетних коштів) в усіх електронних ЗМІ України, з позначкою «реклама оплачена», повідомлялось про заплановане керівництвом держави значне підвищення пенсій від липня 2021 року. Мільйони пенсіонерів, кожен з яких вважав: «Я ж нє лох какой-то„, чекали….
Дочекались. Не писатиму про всю Україну. Дивлюсь на краян. В липні 247 тисяч пенсіонерів Миколаївщини отримали «суттєву» (за словами представників пенсійного фонду) надбавку до щомісячної пенсії Ці немічні 24% населення області отримали в середньому по 40 грн.
Проте, особисто я не отримав навіть цих 40 грн. Попри брехливі заяви керівників місцевого управління ПФУ про те, що пенсії в цьому році вже тричі перераховували в сторону збільшення, від січня 2021 мені ніхто нічого не перераховує. Я отримую все ті ж 2200 грн. Можливо, я вже мешкаю не в Миколаєві? ПФУ щось знає про мене, чого я не знаю?
Для встановлення 70-метрових щогл під прапори півмільярда бюджетних коштів є. Для посадки сотень мільйонів дерев чи відкриття ще одного університету (президентського) мільярди гривень в бюджеті також є. Як і на програми з циклу «велике крадівництво» — позаконкурсне виділення сотень мільярдів гривень «своїм» будівничим.
Натомість на пенсії знову грошей катастрофічно не вистачає. Пенсіонер будь патріотом, допоможи владі – помри якомога швидше. Слуги чекають, коли пан нарешті помре.